Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bjoergen wygrywa ,Kowalczyk na drugiej pozycji.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2012-01-05

bjoergen marit eurosportSiódmy etap Tour de Ski, bieg narciarski na 15 kilometrów stylem dowolnym kobiet zakończył się zwycięstwem Norwezki Marit Bjoergen. Dwie sekundy za nią linię mety przekroczyła Justyna Kowalczyk.Therese Johaug,trzecia na mecie straciła do pierwszej 3:16,9 minuty.Zgodna współpraca dwóch największych w tej chwili biegaczek narciarskich pozwoliła im na osiągnięcie celu, tzn. na powiększenie przewagi nad norweską "maszyną do szycia" ,

której zgodnie obawiały się zarówno przed dzisiejszym etapem, jak też przed zamykająca TDS wspinaczką na Alpe Cermis.Johaug nie miała dzisiaj łatwego zadanie,dystans 15 kilometrów musiała pokonać w pojedynkę, strata do prowadzącej dwójki była zbyt wielka, z kolei zawodniczki za nią nie miały szans jej dogonić.

Na czwartym miejscu finiszowała Finka Krista Lahteenmaki (strata 4:42,2minuty), piąta pozycja dla Kikkan Randall (+4:58,3), a szósta dla kolejnej Norweżki Marthe Kristoffersen (+4:58,7).

W klasyfikacji generalnej TDS Justyna Kowalczyk straciła dzisiaj prowadzenie na rzecz Bjoergen, ma 7 sekund starty do nowej liderki.Na trzecim miejscu utrzymała się Johaug, jednak jej strata do liderek prawie trzy i pół minuty,jest już zbyt duża, żeby mogła mysleć o trymfie w klasyfikacji końcowej.

Zawodniczki jutro czeka dzień przerwy, w sobotę zobaczymy je na trasie biegu na 10 km stylem klasycznym, a w niedzielę na ostatnim katorżniczym etapie pod górę.

ranking TDS (7)

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl