Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Roenning wygrywa w Val di Fiemme.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2012-01-07

Norweg Eldar Roenning wygrał 8 (przedostatni) etap cyklu Tour de Ski - bieg na 22,5km stylem klasycznym ze startu wspólnego. Pozycję lider cyklu utrzymał Szwajcar Dario Cologna.

Na drugim miejscu finiszował Kanadyjczyk Alex Harvey, a jako trzeci linię mety przekroczył lider cyklu Dario Cologna.

Tuż za Szwajcarem linię mety przekroczył Petter Northug, na miejscu 5 finiszował Rosjanin Sergey Turyshev, a 6 był kolejny Kanadyjczyk Devon Kershaw.

W klasyfikacji Tour de Ski Dario Cologna minimalnie powiększył przewagę nad Petterrem Northugiem i na tresę prowadzącą na szczyt Alpe Cermis wyruszy 1min 22sek przed Norwegiem. Na trzecie miejsce awansował Szwed Marcus Hellner (+2min 6,5sek straty do lidera), który wspólnie z Devonem Kershaw (+2min 6,7sek) z Kanady będzie gonił Northuga. Kolejną "parą", która wyruszy jutro na trasę będą Czech Lukas Bauer (+3min 35,3sek), który mimo usilnych starań nie odrobił w dzisiejszym biegu zbyt wiele i Kanadyjczyk Alex Harvey (+3min 36,6sek)

Szanse na dobre miejsce w klasyfikacji końcowej Tour de Ski pogrzebał dotchczas trzeci Rosjanin Alexander Legkov. Dziś dotarł do mety jako 27, 2 minuty po zwycięzcy i w klasyfikacji ogólnej spadł na 8 miejsce i do lidera traci 4min 5sek.

Wyniki 8 etapu

Klasyfikacja TDS po 8 etapach

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl