Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kowalczyk zwycięża i obejmuje prowadzenie w TDS.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2012-01-07

Justyna Kowalczyk wygrała rozgrywany w Val di Fiemme bieg na 10km stylem klasycznym ze startu wspólnego - 8 etap Tour de Ski i została liderką cyklu. Jako druga 7,5sek po Polce linię mety minęła Marit Bjoergen i jutro wyruszy na trasę finałowego biegu 11,5sek po Justynie.

Jako trzecia linię mety dzisiejszego etapu minęła Charlotte Kalla ze Szwecji, która straciła 31sek, 4 była Finka Aino Kaisa Saarinen, 5 miejsce zajęła Rosjanka Julia Ivanova, a jako 6 linię mety przekroczyła Niemka Katrin Zeller.

Przed finałową wspinaczką na Alpe Cermis wciąż otwarta wydaje się być rywalizacja pierwsze miejsce pomiędzy Justyną Kowalczyk, a Marit Bjoergen. 11,5sek dzielące obie zawodniczki to niewiele zwłaszcza, że przed finałowym podbiegiem zawodniczki będą miały do pokonania przeszło 4km płaski odcinek.

Trzecia w klasyfkacji Therese Johaug traci 4min 49,1sek (dziś była 11 i straciła do Kowalczyk kolejną minutę) i w zasadzie nie ma już szans na zwycięstwo w Tour de Ski. Norweżka powinna się raczej skupić na obronie pozycji na podium przed Charlotte Kallą, która awansowała na 4 miejsce i traci do liderki 6min 2,8sek. Tym bardziej, że za Szwedką różnice między kolejnymi zawodniczkami są już zdecydowanie minejsze: 5 Krista Lahteenmaki z Finlandii traci 6min 14,4sek, a 6 Marthe Kristoffersen z Norwegii na stratę 6min 35,6sek.

Wyniki 8 etapu

Klasyfikacja TDS (8)

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl