W Zwiesel w FIS Cupie Szymańczak i Maciuszek równo.

2012-01-15

Drugi dzień zawodów w biegach narciarskich FIS OPA CUP rozgrywanych w niemieckim Zwiesel to biegi łaczone (skiathlon).   Seniorki miały dzisiaj do pokonania dystans 15 kilometrów (7,5kmCL+7,5kmF).Najlepiej pobiegła dzisiaj Paulina Maciuszek (na zdjęciu FOTO PZN), która zajęła miejsce 8, tuż za nią, rozstrzygnięcie padło dopiero po analizie fotofiniszu, sklasyfikowano Agnieszkę Szymańczak.Obie lepiej zaprezentowały się w stylu klasycznym zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce.15 miejsce zajęła Anna Staręga, 19 i 20 pozycja dla Magdaleny Kozielskiej i Justyny Mordarskiej.   wyniki seniorek

W kategorii juniorów (U-20), którzy ścigali się na dystansie 20km (10CL+10F) do czołówki mamy jednak dalej.Paweł Klisz najlepszy z naszych ukończył bieg na 24 miejscu.Rafał Matuszny to pozycja nr.43, a Patryk Chudoba zakończył bieg na miejscu 48.    wyniki juniorów

Bieg seniorów to także dystans 20 kilometrów (10CL+10F), tutaj najlepszym Polakiem na mecie okazał się Mariusz Michałek, który zajął 27 lokatę.Sebastian Gazurek zajął 40 miejsce,44 był  Rzeszótko,46 Antolec, 50 Bobrecki. Niepokojące jest jednak to, że czas najlepszego z naszych Mariusza Michałka daje mu dopiero 10 miejsce w kategorii juniorów.Drugi senior Gazurek, przegrywa z juniorem Kliszem 3 sekundy, a przecież obaj ,Michałek i Gazurek niedawno biegali w Pucharze Świata. Co się dzieje z panami....  wyniki seniorów