OPA - Alpen Cup - styl dowolny-najlepsi z Polaków Łętocha i Motor

2012-12-15

Letocha Urszula 2012 catarinaSobota w St. Urlich to zmagania stylem dowolnym. Przypominamy, że zawody te rozgrywane są w ramach cyklu Alpen Cup, mają zatem rangę Pucharu Kontynentalnego.

Swoje zmagania zakończyły już juniorki, które miały do pokonania dystans 5km. Zwyciężyła Słowenka Lea Einfalt przed Austriaczką Teresą Stadlober i Niemką Victorią Carl.
Urszula Łętocha (na zdjęciu) zajęła 18 miejsce tracąc 1min 15,8sek do zwyciężczyni, Marzena Maciulewicz uplasowała się na miejscu 23 (+1:26,1).

Wśród seniorek, które miały do pokonania dystans 5km triumfowała Niemka Nicole Fassel, druga była jej rodaczka Sandra Ringwald, a trzecia Anouk Faivre Picon z Francji.
Najlepsza z Polek Magdalena Kozielska uplasowała się na 33 miejscu tracąc do zwyciężczyni 1min 14,9sek, Justyna Mordarska zajęła 36 miejsce (+1:25,1), Anna Staręga i Natalia Grzebisz uplasowały się odpowiednio na 44 i 45 pozycji, a Martyna Galewicz była 48.

Juniorzy rywalizowali na dystansie 10km. Wygrał, tu bez niespodzianek Włoch Francesco De Fabiani, na miejscu drugim uplasował się Czech Petr Knop, a trzeci był Roman Schaad ze Szwajcarii.
Z naszych reprezentantów ponownie najlepszy okazał się Konrad Motor, zajmując 17 miejsce. Jego strata do zwycięzcy wyniosła 50,1sek. Na 29 miejscu uplasował się Tomasz Garbień (+1:13,7), Mariusz Dziadkowiec-Michoń był 42, Krzysztof Kukuczka 61, a Dawid Bril 95.

Bieg mężczyzn na dystansie 10km wygrał Szwajcar Dario Cologna, drugi był Alexander Legkov z Rosji, a trzeci Niemiec Franz Goering.
Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Jan Antolec, który zajął 68 miejsce (starta 2min 18,4sek). Pozostali zajmowali odpowiednio: Sebastian Gazurek 77 miejsce, Paweł Klisz 82, Marcin Rzeszótko 99, Mateusz Ligocki 109, Patryk Chudoba 115.