Trzeci dzień Pucharu Kontynentalnego w Oberwiesenthal

2013-01-06

letocha urszula 2012 yogZmagania Juniorek w biegach narciarskich rozgrywane na dystansie 5km stylem dowolnym w niemieckim Oberwiesenthal zwycięzyła Austriaczka Teresa Stadlober z czasem 15min 45sek. Drugie miejsce ze starta 15sek przypadło Evie Wolf z Niemiec , a trzecią lokatę zajęła rodaczka zwycięźczyni Nathalie Schwarz +20sek.

Polki nie zachwyciły. Urszula Łętocha była 17 ze stratą 1min 21sek zaś Marzena Maciulewicz zawody ukończyła na 23 pozycji tracąc do zwyciężczyni 2min 7sek.

Zmagania seniorek również na dystansie 5km stylem dowolnym wygrała Christa Jaeger ze Szwajcarii z czasem 15min 46sek. 2 miejsce zajęła Kanadyjka Daria Gaiazova +3sek, a najniższy stopien podium zajęła reprentantka gospodarzy Elizabeth Schicho ze stratą 5sek.

Najlepsza z naszych reprezentantek była Martyna Galewicz - 17 miejsce ze stratą 1min 13sek. Pozostałe miejsca Polek to 28 Justyna Mordarska +2min, 32 Emilia Romanowicz +2min 22sek i 34 Anna Staręga 2min 43sek. Tak  z czystej własnej ciekawości spytam czy 35 Musgrave Rosamund to jakaś rodzina z Musgrave Andrew?? Na odpowiedź czekam w komentarzu.

Najszybszym juniorem okazał się reprezentant gospodarzy Martin Weisheit. Dystans 10 km techniką dowolną pokonał w czasie 29min 47sek. Drugie miejsce przypadło Francuzowi Clementowi Pariasse +17sek. Trzecią lakatę ze staratą 54sek zajął Christian Stiebritz z Niemiec.

Najlepiej z Polaków spisał się Konrad Motor zajmując 14 lokatę i tracąc do zwycięzcy 1min 50sek. Na 28 miejscu uplasował się Mariusz Dziadkowiec-Michoń +3min 7sek. Tomasz Grabień był 32 +3min 26sek. Krzysztof Kukuczka zawody ukończył na 36 miejscu +4min 19sek, a Dawid Bril ostatecznie został sklasyfikowany na 42 lokacie +6min 36sek.

Wśród seniorów wszystkie 3 miejsca na podium zajęli reprezentanci gospodarzy. Najszybszy okazał się Franz Goering, który dystans 10km stylem dowolnym pokonał w czasie 29min 36sek. 2 lokata przypadła Jonasowi Doblerowi +5sek, a 3 miejsce zajął Lucas Boegl +15sek.

Najlepiej z kadrowiczów spisał się Jan Antolec zajmując 38 miejsce +2min 33sek, Maciej Staręga był 42 +2min 47sek, Sebastian Gazurek stracił do zwycięzcy 3min 19sek co dało mu 48 pozycję, Mateusz Ligocki zajął 58 lokatę +4min 38sek.