Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Kuusamo: Justyna Kowalczyk wygrywa sprint i jest pierwszą liderką Pucharu Świata w tym sezonie

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-11-29

Kowalczyk Dachstein 2013Ufff, wszyscy po cichu, cichutku na to liczyliśmy i jest! Justyna Kowalczyk zwycięża w pierwszych zawodach Pucharu Świata w tym sezonie, sprincie stylem klasycznym w fińskim Kuusamo!!

Początek był trudny dla wielu z nas. Ósma lokata w kwalifikacjach i pytanie czy da radę. Dała. Wątpliwości rozwiały już ćwierć i półfinały, gdzie spokojnie kontrolowała rywalizację na trasie. Finał i wszystko jasne.

Jeszcze nigdy w historii rywalizacji w Pucharze Świata nasza gwiazda nie miała takiego otwarcia. Tym bardziej cieszy, że pokonała tą niepokonaną czyli Bjoergen, która ,przypomnijmy zakończyła swój udział w zawodach w biegu ćwierćfinałowym.

Drugie miejsce na podium zajęła Amerykanka Kikkan Randall. Strata 1,6 sekundy w sprincie to przepaść. Najniższy stopień podium wywalczyła Niemka Dennise Herrmann - jej strata to już 2,8 sekundy. W czołowej szóstce również finiszowały: Evgenia Shapovalova, Celine Brun-Lie oraz Ida Ingemarsdotter.

Sprawdziły się przedstartowe spekulacje trenera Aleksandra Wirietelnego, który twierdził, że jest to trasa dla Justyny m.in. dzięki najcięższemu podbiegowi tras Pucharu Świata, jaki jest właśnie na trasie w Kuusamo.

Nasze pozostałe zawodniczki odpadły w kwalifikacjach. Agnieszka Szymańczak była 44., Kornelia Kubińska 51., Paulina Maciuszek 63., a Sylwia Jaśkowiec 81.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl