FIS: Kolb i Chernousov zwyciężają, Mordarska, Motor i Antolec w ćwierćfinałach, pech Staręgi

2013-12-06

Dziś biegaczki i biegacze narciarscy rywalizowali w zawodach FIS w austriackim Seefeld. Na piątek zaplanowano sprinty techniką dowolną. Wśród kobiet wygrała Hanna Kolb, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Ilia Chernousov. Trójka naszych reprezentantów zameldowała się w ćwierćfinałach.

Wśród kobiet Hanna Kolb wygrała eliminacje i wygrała też finał w którym pokonała Stefanie Boehler oraz Lucie Anger. Najlepiej z Polek spisała się Justyna Mordarska, która w swoim ćwierćfinale zajęła trzecie miejsce i została sklasyfikowana na 16. miejscu. Magdalena Kozielska zajęła 38. miejsce, Emilia Romanowicz 44., a Dominika Bielecka 48.

PEŁNE WYNIKI KOBIET

W gronie mężczyzn najlepszy okazał się Ilia Chernousov, który pokonał zwycięzcę kwalifikacji, czyli Bernharda Tritschera oraz Josefa Wenzla. Najlepszy nasz zawodnik, to Konrad Motor, który zajął czwarte miejsce w swoim biegu ćwierćfinałowym i został sklasyfikowany na 17. miejscu. Do 1/4 awansował także Jan Antolec, sklasyfikowany ostatecznie na 22. miejscu. Maciej Staręga zajął 32. lokatę (pechowo złamał kij w eliminacjach), a Sebastian Gazurek 37.