Austriacup w Seefeld: Romanowicz 12., Gazurek 14.

2013-12-07

W austriackim Seefeld rywalizowano dziś w biegach indywidualnych techniką klasyczną. Kobiety (juniorki i seniorki) miały do pokonania 5km, a panowie (seniorzy i juniorzy) dystans dwukrotnie dłuższy.

Wśród juniorek najlepiej z Polek zaprezentowała się Dominika Bielecka zajmując 8. miejsce. Karolina Trzaska była 14., a Urszula Łętocha 15.

Zwyciężyła Niemka Victoria Carl.

Najlepiej z naszych juniorów zaprezentował się Wojciech Suchwałko, który uplasował się na 12. pozycji, Mateusz Chowaniak zajął 16. miejsce, Tomasz Garbień 19., a Bartłomiej Rucki 27.

Triumfował Kazach Sergiej Malyszev.

W kategorii seniorek zwyciężczynią została Rosjanka Polina Ermoszina. Na 12. miejscu ze stratą 1min 22sek uplasowała się Emilia Romanowicz. Miejsce 19. zajęła Magdalena Kozielska, tuż za nią uplasowała się Justyna Mordarska, Martyna Galewicz była 22., a Marzena Maciulewicz 28.

Ilia Czernousov triumfował w kategorii seniorów. Minutę i 30,4sek do Rosjania stracił Sebastian Gazurek i uplasował się na miejscu 14. Niewiele wolniej (strata 1:39,1) pobiegł Konrad Motor, co dało mu miejsce 18. Paweł Klisz zajął 34. pozycję, Marcin Rzeszótko 41., Mariusz Dziadkowiec-Michoń 54., a Daniel Iwanowski 63.