Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Uniwersjada: Tatyana Ossipova triumfuje w biegu łączonym, Justyna Mordarska 29

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-12-12

W pierwszej konkurencji biegowej Uniwersjady w Val di Fiemme, w biegu łączonym kobiet na 10 kilometrów, najlepszą studentką biegającą czynnie na nartach okazała się reprezentantka Kazachstanu Tatyana Ossipova.

 

Drugie miejsce wywalczyła w boju na finiszu Kateryna Grygorenko z Ukrainy. Trzecie miejsce przypadło reprezentantce Finlandii, znanej Marjaanie Pitkaenen. W czołowej szóstce także finiszowały: znana z Pucharu Świata Marina Matrossova i Viktoriya Lanchakova z Kazachstanu oraz Sofie Elebro ze Szwecji.

 

Ossipova już na wejściu na stadion Lago di Tesero miała dogodną pozycję do ataku na ostatniej prostej. Druga Grygorenko uaktywniła się na ostatnich metrach i stoczyła walkę z Finką Pitkaenen, która preferuje bieganie stylem łyżwowym. Finka swoją stratę po stylu klasycznym nadrobiła dosyć szybko i meldowała się w czołówce, aż do minięcia linii mety.

Justyna Mordarska, zawodniczka AZS AWF Katowice, ukończyła bieg na 29. pozycji. Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) zajęła 34. miejsce, a Natalia Grzebisz (AZS AWF Katowice) 45.

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 5

PiW

Opublikowano: 2013-12-12 14:28:39

Piotrze, a kto faworytem biegu męskiego? Czego możemy się spodziewać po Polakach?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2013-12-12 15:44:47

Można sobie porównać wyniki z przed 4 lat ,zapraszam!

undefined

Opublikowano: 2013-12-12 16:05:00

Słabiutki bieg polskich biegaczek. Nie liczyłem na zbyt wiele ale druga dziesiątka powinna być dla nich przyzwoita przy takiej obsadzie. Z tych zawodniczek już nic nie będzie, choć Mordarska zapowiadała się dawniej na niezłą biegaczkę.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2013-12-13 14:53:45

[Słabiutki bieg polskich biegaczek......] A ja myślę, że będzie

widz

Opublikowano: 2013-12-13 15:35:51

Obawiam się niestety że nic z nich jednak nie będzie. A Marcisz czy Grzebisz to tylko po wsiach biegać za torbę sportową z Ukrainy

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl