Uniwersjada: Biathlonista zabrał medal biegaczom narciarskim - złoto dla Petrovica!

2013-12-17

Serbski biathlonista Milanko Petrovic został mistrzem Uniwersjady w biegu narciarskim na 10 kilometrów stylem dowolnym. Serb zdobył już we Włoszech dwa medale w swojej specjalności - złoto w biathlonowym sprincie i brąz w biegu na 20km.

Petrovic o 5,5 sekundy pokonał srebrnego medalistę z Białorusi Michaila Semenowa i o 13,7 sekundy  Raula Szakirzanowa z Rosji. Kolejne lokaty to dwóch Rosjan Emil Wokujew i Władysław Skobjeljew, szóste miejsce dla Bułgara Veselina Tzinova.

Wracając do złotego medalisty, najlepszy wynik Serba w biathlonowym Pucharze Świata to lokata 31 w tegorocznym sprincie w Oestersund. Jest też pierwszym serbskim biathlonistą reprezentującym swój kraj  (Serbia) na Igrzyskach Olimpijskich, zadebiutował w Vancouver w 2010 roku.

W biegu startowała trójka naszych zawodników Jan Antolec, Sebastian Gazurek i Paweł Klisz. Jan Antolec stracił do Petrovica 49,1 sekundy co dało mu w rezultacie 14 miejsce i 45,81 FIS punktów!!,  22 lokata dla Pawła Klisza, a Sebastian Gazurek ukończył rywalizację na 33 pozycji.

Bieg panów ukończyło 111 biegaczy. Tytuł najbardziej studenckiej reprezentacji z pewnością dzierżą studenci z USA, wszyscy zajeli miejsca od setnego w dół.