Slavic Cup w Hornich Miseckach: Kozielska trzecią seniorką, Łętocha druga wśród juniorek

2013-12-22

Drugi dzień zawodów FIS Slavic Cup,  rangi Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich to biegi dystansowe stylem dowolnym, start inetrwałowy co 30 sekund. W czeskich Hornich Miseckach ponownie najlepiej zaprezentowała się Magdalena Kozielska.

Wychowanka trenera Jerzego Leśnika zajęła dzisiaj trzecie miejsce w biegu kobiet na dystansie 10 kilometrów, ulegając tylko Czeszkom Klarze Moravcovej i Ludmile Horkiej. Do Horkiej, która zajęł drugi stopień podium Megi straciła tylko 2 sekundy.

Ósme miejsce w biegu seniorek zajęła Martyna Galewicz, 10 była Emilia Romanowicz, a 11 Marzena Maciulewicz. Powracajaca do biegania po kontuzji Ewelina Marcisz zajęła miejsce 15-te.

WYNIKI BIEGU KOBIET

Drugie miejsce w klasyfikacji juniorek zajęła Urszula Łętocha, 14 w kategorii OPEN, a piątą juniorką biegu jest Dominika Bielecka.

W biegu mężczyzn na dystansie 15 kilometrów najlepiej z naszych zawodników pobiegł Mateusz Ligocki, który został sklasyfikowany na 11 pozycji.

Bieg wygrał Czech Martin Koukal, przed Rumunem Paulem Constantinem Pepene i kolejnym czechem Jakubem Grafem.

WYNIKI BIEGU MĘŻCZYZN

Za wyniki dziękujemy trener kadry Urszuli Migdał, która podała  informacje telefonicznie.