Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ w Fiemme: Jonna Sundling triumfuje w sprincie, Dominika Bielecka najlepszą Polką

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-01-29

Złoto w juniorskim, mistrzowskim sprincie rozgrywanym stylem łyżwowym w Val di Fiemme wywalczyła Jonna Sundling. Najlepszą reprezentantką Polski okazała się Dominika Bielecka.

 

Kwalifikacje:

 

Eliminacje zwyciężyła Jonna Sundling ze Szwecji. Drugie miejsce zajęła Mari Stoeen Gussiaas z Norweii, a trzecie Nadine Faehndrich ze Szwajcari. Najlepszą z naszych zawodniczek okazała się Dominika Bielecka, która zmagania zakończyła na 46. miejscu. Karolina Trzaska ze swoim czasem uplasowała się na 47. pozycji, a Urszula Łętocha na 49. miejscu.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Finały:

 

Reprezentantka Szwecji dosyć szybko zapewniła sobie komfortową sytuację, a tym samym sięgnęła po medal z najcenniejszego kruszcu. Walka o drugie miejsce toczyła się między reprezentantką Norwegii Lottą Udnes Weng, a Rosjanką Yulią Belorukovą niemal do samego końca stadionu. Ostatecznie lepsza na finiszowych metrach Weng sięgnęła po srebro, a Yulia wywalczyła brązowy krążek. W czołowej szóstce również znalazły się: Natalia Nepryaeva z Rosji, Nadine Faehndrich ze Szwajcarii oraz Anna Dyvik ze Szwecji.

 

WYNIKI

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 5

NiceSport.pl

Opublikowano: 2014-01-29 17:15:16

Wszystkie Polki przegrały z reprezentantką Togo. Dziękuję, nie mam więcej pytań...

PiotrSkipol

Opublikowano: 2014-01-29 18:52:51

To jest Francuzka, która w listopadzie 2013 roku zmieniła barwy na Togo;) Do tej pory głównie prezentowała się w zawodach juniorskich właśnie we Francji, ale również i w Niemczech, Słowacji, czasem a Alpen Cupach i w 2011 roku startowała na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Libercu. Niedawno, w sprincie klasykiem w Oberwiesenthal była blisko podium, ponieważ zajęła 4. miejsce.

fan

Opublikowano: 2014-01-29 21:03:17

Tak czy owak występ fatalny

Xander

Opublikowano: 2014-01-29 19:37:49

Wszystkie Polki przegrały z biegaczką z Togo. To po prostu idzie się załamać. Łetocha która jest uważana za wielki talent dziś się kompletnie skompromitowała.

Czesław

Opublikowano: 2014-01-29 21:13:04

Dominika w klasyku pokaże klasę!!! powodzenia

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl