MŚJ w Fiemme: Jonna Sundling triumfuje w sprincie, Dominika Bielecka najlepszą Polką

2014-01-29

Złoto w juniorskim, mistrzowskim sprincie rozgrywanym stylem łyżwowym w Val di Fiemme wywalczyła Jonna Sundling. Najlepszą reprezentantką Polski okazała się Dominika Bielecka.

Kwalifikacje:

Eliminacje zwyciężyła Jonna Sundling ze Szwecji. Drugie miejsce zajęła Mari Stoeen Gussiaas z Norweii, a trzecie Nadine Faehndrich ze Szwajcari. Najlepszą z naszych zawodniczek okazała się Dominika Bielecka, która zmagania zakończyła na 46. miejscu. Karolina Trzaska ze swoim czasem uplasowała się na 47. pozycji, a Urszula Łętocha na 49. miejscu.

WYNIKI KWALIFIKACJI

Finały:

Reprezentantka Szwecji dosyć szybko zapewniła sobie komfortową sytuację, a tym samym sięgnęła po medal z najcenniejszego kruszcu. Walka o drugie miejsce toczyła się między reprezentantką Norwegii Lottą Udnes Weng, a Rosjanką Yulią Belorukovą niemal do samego końca stadionu. Ostatecznie lepsza na finiszowych metrach Weng sięgnęła po srebro, a Yulia wywalczyła brązowy krążek. W czołowej szóstce również znalazły się: Natalia Nepryaeva z Rosji, Nadine Faehndrich ze Szwajcarii oraz Anna Dyvik ze Szwecji.