Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚU23 w Fiemme: Martine Ek Hagen złota na 10km klasykiem, Ewelina Marcisz 35.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-01-30

Za nami kolejne zmagania Mistrzostw Świata U23, mowa oczywiście o biegu indywidualnym pań na 10 kilometrów stylem klasycznym. Złoto wywalczyła znana reprezentantka Norwegii Martine Ek Hagen. Najlepszą Polką była Ewelina Marcisz, która bieg ukończyła na 35. miejscu.

 


Od początku, główna faworytka, czyli Martine Ek Hagen biegła niezagrożona na pozycji liderki na wszystkich punktach pomiaru czasu. Walka o srebro i brąz początkowo toczyła się między Niemkami, Laurą Gimmler i Lucią Anger, która na ostatnich metrach nieco osłabła, ale na drugiej pętli swoje straty zaczęły odrabiać Celia Aymonier, Elisabeth Schicho i Ragnhild Haga, co zaowocowało znacznym przesunięciem się w górę wspomnianych biegaczek. Na mecie Hagen cieszyła się ze zwycięstwa, a walka o srebro i brąz była arcyciekawa. Ostatecznie srebro wywalczyła Celia Aymonier, a brąz Elisabeth Schicho, która triumfowała w środowym sprincie łyżwą. Wspomniana Ragnhild Haga zajęła 4. miejsce, Laura Gimmler 5., a Francesca Baudin, po bardzo dobrym ostatnim kilometrze, ze swoim czasem, finiszowała jako 6. zawodniczka. W czołowej 10. również znalazły się: 7. Lucia Anger, 8. Elena Soboleva, 9. Teresa Stadlober, 10. Daria Godovanichenko.

 

Warto wspomnieć, że jesienią Martine Ek Hagen straciła sześć tygodni treningowych z racji zmagania się z uciążliwym przeziębieniem. Następnie wszystko nadrobiła i ustabilizowała. Jeszcze kilka dni temu Martine czuła się doskonale i była w dosyć wysokiej formie. Niestety, przed samym wyjazdem do Val di Fiemme wirus zaatakował jej gardło i jej głos nie brzmiał, jak sama zainteresowana podkreślała, normalnie. Pierwotnie mieliśmy ją obejrzeć na trasach Lago di Tesero dopiero podczas sobotniego biegu łączonego na 15km. Przypomnijmy, że podczas MŚ U23 w Erzurum w 2012 roku, Martine zwyciężyła właśnie we wspomnianym skiathlonie oraz wywalczyła brązowy medal w biegu indywidualnym na 10km techniką klasyczną. Dziś do kolekcji dorzuciła złoto w biegu indywidualnym na 10km klasykiem.

 

Najlepszą naszą zawodniczką okazała się Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), która na poszczególnych punktach pomiaru czasu, oraz na mecie, plasowała się przez pewien czas na pierwszym miejscu, aż do przybycia reprezentantki Czech Sandry Schuetzovej. Ostatecznie Ewelina zajęła 35. miejsce. Magdalena Kozielska (UKS Regle Kościelisko) sklasyfikowana została na 37. miejscu, a Marzena Maciulewicz (MUKN Pod Stróżą Miszkowice) na 41. pozycji.

 

WYNIKI

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 2

KIBIC

Opublikowano: 2014-02-01 18:14:03

Szkoda naszych zawodników ,przy takich trenerach i pochwałach ich przez SKI-POL

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-02-01 21:28:03

Kogo chwalimy? Zawodników czy trenerów? I skipol, a nie SKI-POL

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl