Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Toblach: Marit Bjoergen zwycięża w sprincie

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-02-02

Za nami ostatni bieg Pucharu Świata kobiet przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. W dzisiejszego sprincie w Toblach, który odbywał się techniką łyżwową, triumfowała Marit Bjoergen.

 

Kwalifikacje: W eliminacjach najlepszą biegaczką okazała się jedna z faworytek do triumfu w dzisiejszch zmaganiach, czyli Ingvild Flugstad Oestberg. Drugie miejsce zajęła Katja Visnar, a trzecie Vesna Fabjan. Czwarte miejsce przypadło Kikkan Randall, piąte znów prezentującej się w biegach narciarskich Mari Laukkanen, a szóste Laurien Van Der Graaff.

Poza czołową 30. znalazły się takie biegaczki, specjalizujące się w sprintach jak: Natalia Korosteleva, powracająca Chandra Crawford, Hanna Erikson czy Katerina Smutna.

 

WYNIKI

 

Finały: W finale pań zwyciężyła Marit Bjoergen, która na finiszu skutecznie obroniła się przed atakiem drugiej dziś Denise Herrmann, która nadal pozostanie liderką klasyfikacji sprinterskiej w Pucharze Świata. Trzecie miejsce, kolejne podium w karierze, wywalczyła Ingvild Flugstad Oestberg. W czołowej szóstce również znalazły się: 4. Maiken Caspersen Falla, 5. Kikkan Randall oraz 6. Katja Visnar.

 

WYNIKI

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 1

fan

Opublikowano: 2014-02-02 14:56:47

Dlaczego Polki (oprócz Kowalczyk)i Polacy nie startowali w Toblach???

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl