Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Toblach: Ola Vigen Hattestad triumfuje w sprincie, Josef Wenzl nowym liderem

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-02-02

Za nami również ostatni bieg męski w Pucharze Świata przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. W sprincie rozgrywanym techniką łyżwową w Toblach, najlepszym biegaczem okazał się

 

Kwalifikacje: W eliminacjach najlepszym biegaczem okazał się Jovian Hediger. Drugie miejsce zajął Emil Joensson, a trzecie Paal Golberg. W czołowej szóstce również uplasowali się: 4. Roman Schaad, 5. Eirik Brandsdal, 6. Martti Jylhae.

 

Poza czołową 30. znaleźli się tacy biegacze, specjalizujący się również w sprintach jak: Dario Cologna, Baptiste Gros, Finn Haagen Krogh czy Ilia Chernousov.

 

WYNIKI

 

Finały: W finale panów zwyciężył mistrz świata w tej właśnie konkurencji z Liberca z 2009 roku, czyli Ola Vigen Hattestad, który na stadionie zaatakował w odpowiednim momencie i zapewnił sobie triumf w dzisiejszych zmaganiach. Drugie miejsce zajął Eirik Brandsdal, a trzecie Josef Wenzl, który po dzisiejszym dniu będzie nowym liderem klasyfikacji sprintu, a tym samym odbierze plastron lidera Federico Pellegrino, który dziś zajął dopiero 16. miejsce.W finale sprintu, w czołowej szóstce również uplasowali się: 4. Paal Golberg, 5. Teodor Peterson oraz 6. po upadku na trasie Jovian Hediger.

 

WYNIKI

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl