Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ w Fiemme: Złoto w sztafecie dla Norwegów, Polacy na 17. miejscu

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-02-03

Mistrzami Świata Juniorów w biegu sztafetowym 4x5km, ostatniej konkurencji w biegach narciarskich zostali po zaciętej walce na ostatniej zmianie reprezentanci Norwegii. Srebro dla Francuzów, medal brązowy dla reprezentacji Rosji.

 

Złoto dla Norwegii zdobył po pasjonujacej walce na finiszu Eirik Augdal (foto),srebrni medaliści z Francji stracili do Norwegów jedną sekundę. Jean Tiberghien wyprzedził  o jedną dziesiąta sekundy Aleksieja Chervotkina. Kolejne miejsca dla reprezentacji Szwecji, Finlandii i Szwajcarii.

 

Przebieg rywalizacji na trasie po pierwszej zmianie nie wskazywał na zwycięstwo Norwegów. Eivind Heimdal dobiegł na metę swojej zmiany dopiero na 7 miejsu tracac po prowadzacego Rosjanina ponad 20 sekund. Następne zmiany w wykonaniu mistrzów świata były już lepsze i zarówno biegnący na drugiej zmianie Petter Reistad, który zniwelował stratę do 7 sekund i trzeci w norweskim teamie Johan Hoel, który doszedł czołówkę i skończył swoją zmianę jako drugi, 0,8 sekundy do prowadzących Rosjan, odrobili straty. Ostatnia zmiana przypominała pokerową rozgrywkę, w której zwyciężył Norweg Augdal.

 

Ciekawostka: Najlepszy czas ostatniej zmiany uzyskał Słoweniec Miha Simenc, którego team zajął 11 miejsce.

 

Nasi kadrowicze w składzie Wojciech Suchwałko, Tomasz Garbień, Dominik Bury i Andrzej Pradziad zajęli 17 miejsce tracąc do Norwegów ponad 6 minut. Najlepiej z naszych kadrowiczów patrząc na czasy zmian pobiegł Dominik Bury.

 

Sklasyfikowano 18 zespołów... Czasy poszczególnych zmian sa w wynikach, zapraszam do analizy.

 

WYNIKI SZTAFET

 

/KaCe/

Komentarze - 3

fan

Opublikowano: 2014-02-03 21:01:59

Powinny polecieć głowy. To przecież nie są mistrzostwa dzieci gdzie liczy się start a nie wynik, tylko to jest zaplecze seniorów!

nowy

Opublikowano: 2014-02-04 07:59:50

Zgadzam sie z kolego ktos za to powinien odpowiedziec !!!

bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2014-02-04 19:20:57

Nie chcialem komentowac wynikow Juniorow ,ale przedostatnie miejsce w sztafecie to juz katastrofa -,,Trenerzy do zwolnienia -10 lat pracy i z roku na rok cofamy sie o krok---czy PZN dalej sobie na to pozwoli...?? pewnie tak ,komus to na reke.....!!!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl