Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

FIS w Beitostolen: Marit Bjoergen rewanżuje się Johaug, Sundby najlepszy wśród mężczyzn

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2014-11-22

Drugi dzień rywalizacji w zawodach FIS w norweskim Beitostolen to zmagania stylem dowolnym. W biegu na 10 km najlepszą okazała się Marit Bjoergen. Natomiast w biegu mężczyzn równych sobie nie miał Martin Johnsrud Sundby. 

 

 

Marit Bjoergen udanie zrewanżowała się Therese Johaug i z przewagą  19.7 sekund triumfowała nad swoją młodszą koleżanką z reprezentacji. Trzecie miejsce podobnie jak wczoraj przypadło Heidi Weng (+50.3). W top 6. również znalazły się: 4.  Martine Ek Hagen (+1.06.3), 5. Ingvild Flugstad Oestberg (+1.30.8) oraz 6. co jest bardzo miła niespodzianką Claudia Nystad (+1.31.1).

 

- Świetnie się dzisiaj bawiłam na trasie i wiem, że wszystko jest w porządku. Nie mam wątpliwości, że ten dzisiejszy bieg był o wiele lepszy niż ten wczorajszy. Uświadomiłam sobie, że trening w lecie poszły w dobrym kierunku. Jestem naprawdę zadowolona z tego biegu – powiedziała Bjoergen gazecie NRK.

 

WYNIKI PAŃ

 

 W  biegu na 15 km stylem dowolnym panów pewnie triumfował Martin Johnsrud Sundby z czasem 32.22.2. Drugie miejsce ze stratą (+16.6) zajął Petter Eliassen, a trzeci był Didrik Toenseth (+19.3). Na 4. pozycji ex aequo sklasyfikowani zostali Kristian Tettil Rennemo i Anders Glorsen (+22.6), 6. miejsce dla Torgeira Skare Thygesena (+22.7). Pierwszym zawodnikiem spoza Norwegii był Maurice Manifica, który zajął 11. miejsce. 

 

WYNIKI PANÓW

 

Irek Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl