Dobry występ kadry młodzieżowej w Szwajcarii, w sprintach Urszula Łętocha dziewiąta

2014-12-06

W szwajcarskiej miejscowości Urlichen/Obergoms startowała dzisiaj nasza kadra młodzieżowa w biegach narciarskich. Zawodnicy rywalizowali w sprincie stylem dowolnym w ramach Swiss Cup.

Wynik dnia to z pewnością druga lokata w finale sprintu zawodnika MKS Istebna Dominika Burego. I tutaj musimy sie tłumaczyć, mea culpa, niestety nie sprawdziłem pierwszych wyników. Dominik został sklayfikowany na dziewiątym miejscu.

Drugi z naszych juniorów Bartłomiej Rucki zajął 17 miejsce. W dobrze obsadzonych zawodach startowało ponad 70 juniorów z kilkunastu krajów.

W biegu seniorek bardzo dobry bieg zaliczyła Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany, która została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. 11 i 12 miejsce w grupie 21 seniorek zajęły Marcela Marcisz i Dominika Bielecka.

W biegu seniorów wystartowało dwóch naszych zawodników. Odpoczywający od Pucharu Świata Sebastian Gazurek zajął 7 miejsce, Konrad Motor ukończył rywalizację na miejscu 27-ym.

Pierwsze zawody w tym sezonie  kadry młodzieżowej Wiesława Cempy i Urszuli Migdał  jak widać są wyjątkowo udane, jutro w Szwajcarii zostaną rozegrane dystanse stylem klasycznym.