Justyna Kowalczyk czwarta na 5 km st. dowolnym w Hochfilzen, Łetocha - 22, D. Bury - 15 [WYNIKI]

2014-12-21

Ostatni dzień Pucharu Kontynentalnego Alpen Cup w biegach narciarskich na biathlonowych trasach w Hochfilzen (AUT) to biegi dystansowe stylem dowolnym. Panie biegały na skróconym Pięciokilometrowym dystansie.

W dzisiejszym biegu Justyna Kowalczyk musiała uznać wyższość specjalistek od łyżwy. Dwie pierwsze lokaty zajęły Włoszki, wygrała Ilaria Debertolis przed Virginią De Martin Topranin. Trzeci stopień podium zajęła Francuzka Marion Buillet.

Strata Justyny do zwyciężczyni wyniosła 4,8 sekundy.

Urszula Łętocha zawodniczka kadry młodzieżowej zajęła dzisiaj 22 miejsce ze stratą 48,5 sekundy, a Dominika Bielecka miejsce 30. Strata Dominiki to 1:10,2 minuty.

Bieg juniorów U-20 to popis zawodników Francji, aż pięciu trójkolorowych zmieściło się w pierwszej siódemce klasyfikacji. Miejsca na podium zajęli Valentin Chauvin, Louis Schwartz i Jules Lapierre (wszyscy Francja).

Czwarte miejsce to sukces naszych południowych sąsiadów za sprawą Czecha Michala Novaka.

Dominik Bury najlepszy z Polaków w dzisiejszym biegu juniorów na 10 km dowolnym zajął 15 miejsce tracąc do zwycięzcy 1:18,9 minuty. Kamil Bury zajął 29, a Bartłomiej Rucki 34 miejsce.

Bieg seniorów także na dystansie 10 kilometrów wygrał Rosjanin Ilja Czernousow 6,5 sekundy przed swoim krajanem Sergiejem Ustjugowem. Czwarte miejsce zajął Kazach Aleksiej Połtoranin, który także odpuścił zawody Pucharu Świata w Davos. W biegu startowała dwójka Polaków, Paweł Klisz (Kadra A) zajął 76 miejsce, a Mariusz Dziadkowiec Michoń z KS Śnieżka Karpacz setne.