TdS: Northug wygrywa bieg pościgowy w Oberstdorfie

2015-01-04

Petter Northug wygrał drugi etap Tour de Ski - bieg pościgowy na 15km stylem klasycznym. Na drugiej pozycji finiszował Kanadyjczyk Alex Harvey (strata 0,6sek), a na najniższym stopniu podium uplasował się Szwed Calle Halfvarsson.

W biegu mężczyzn prowadzący po wczorajszym prologu Dario Cologna, szybko został dogoniony i przez większośc dystansu na czele oglądaliśmy sporą grupę zawodników, a na czele pojawiali się nawet zawodnicy z numerami 50+.

Na ostatniej pętli zaatakował biegnący z 50 numerem startowym Włoch Dietmar Noeckler, a poprawił jego młodszy kolega Francesco de Fabiani (startował z 56 pozycji). Najlepszym finiszem dysponował jednak Petter Northug. Walkę miejsce drugie stoczyli Harvey i Halfvarsson, którą ostatecznie wygrał Kanadyjczyk. Na miejscu czwartym finiszował Niklas Dyrhaug z Norwegii, piąty był Kazach Alexey Poltoranin, a na miejscu szóstym finiszował najlepszy w prologu Szwajcar Dario Cologna.

De Fabiani ostatecznie finiszował jako 7 tuż przed liderem Pucharu Świata Martinem Johnsrud Sundby.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Maciej Kreczmer awansując z 66 na 45 miejsce. Maciej Staręga spadł z 63 na 73 miejsce, Sebastian Gazurek poprawił się o 3 pozycje i linię mety minął jako 77, a Jan Antolec uplasował się na 86 miejscu.

Klasyfikacja Tour de Ski po dwóch etapach wygląda tak jak klasyfikacja dzisiejszego etapu z tym, że czołowa trójka zyskała odpowiednie 15, 10 i 5 sekund bonifikaty.

KLASYFIKACJA TDS (2)

Sensacyjnie natomiast ułożyła się klasyfikacja według czasów netto. Najszybciej trasę pokonał Francesco de Fabiani. Drugi czas uzyskał Dietmar Noeckler (+4,9), a trzeci Daniel Richardsson (+14,4)

Najlepszy z Polaków Maciej Kreczmer uzyskał 44 rezultat.