Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ w Falun: Norwegowie najlepsi w sztafecie

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-02-27

Sztafeta Norwegii w składzie Niklas Dyrhaug, Didrik Toenseth, Anders Gloeersen i Petter Northug zdobyła złoty medal rozgrywanych w Falun Mistrzostw Świata. Na drugim miejscu finiszowali gospodarze - Szwedzi, a brąz zdobyli reprezentanci  Francji.

 

Srebrni medaliści biegli w składzie Daniel Richardsson, Johan Olsson, Marcus Hellner i Calle Halfvarsson, a na najniższym stopniu podium stanęli Jean Marc Gaillard, Maurice Manificat, Robin Duvillard i Adrien Backscheider.

Na miejscu czwartym uplasowali się reprezentanci Rosji, miejsce piąte dla Szwajcarów, a na szóstej pozycji rywalizację ukończyli Włosi.

 

Po pasjonującym finiszu najlepszy z czołowej trójki okazał się Petter Northug, który na finiszu okazał się minimalnie lepszy od zawodnika gospodarzy Calle Halfvarssona. Bardzo dobrze spisał się Adrien Backscheider, który mimo mocno naciskającego z tyłu Ewgenija Biełowa zdołał obronić miejsce na podium.

 

Polacy biegnący w składzie Maciej Kreczmer, Sebastian Gazurek, Jan Antolec i Maciej Staręga zostali zdublowani na trzeciej zmianie i zostali sklasyfikowani na miejscu 15.

 

WYNIKI

 

huk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl