Mistrzami Rosji w maratonach narciarskich Daria Storożiłowa i Aleksandr Bessmertnych

2015-03-30

W miejscowości Kononowskaja (Archangielka obłast) rozegrano wczoraj mistrzostwa Rosji w maratonach narciarskich stylem klasycznym. Mężczyźni rywalizowali na 50, a kobiety na 30 kilometrów.

Mistrzem Rosji został Aleksandr Bessmertnych, który dystans 50-tki pokonał w czasie 2:10,17h. Srebro ze stratą 17 sekund wywalczył 22 letni Ilja Semikow (republika Komi) , medal brązowy dla Konstantina Gławackiego.

Czwarta lokata dla mistrza olimpijskiego z Turynu, 32-letniego Ewgenija Dementiewa.

Rywalizację na tym dystansie ukończyło 66 zawodników, wśród których nie brakowało zawodników urodzonych w latach 1995-1996, czyli naszych juniorów A. Najlepszy z nich Dalin Docenko zajął 33 miejsce ze stratą do zwycięzcy ponad sześciu minut. Czterdziestu zawodników uzyskało FIS - punkty mniejsze niż 100. Dla porównania u nas jest to siedmiu zawodników.

Mistrzynią Rosji jak wspominaliśmy wyżej została 22-letnia Daria Storożiłowa, srebro dla Anastazji Własowej, a medal brązowy zdobyła Ksenia Prodoprigora. Dodajmy, że różnica między dwoma ostatnimi wyniosła na mecie jedną dziesiątą sekundy.

Bieg ukończyło 36 zawodniczek, FIS punkty poniżej 100 to dwanaście z nich, znowu dla porównania u nas są to trzy zawodniczki (Kowalczyk, Jaśkowiec i E.Marcisz).

Na zdjęciu dekoracja mężczyzn po biegu na 50km (foto.flgr.ru), flaga, hymn, pomijając polityczne aspekty mogło by tak to u nas wyglądać?