Magdalena Kozielska i Mateusz Chowaniak wygrywają klasyfikację łączną SLAVIC CUP - Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich

2015-04-02

Magdalena Kozielska i Mateusz Chowaniak reprezentujący klub UKS Regle Kościelisko wygrali klasyfikację generalną Slavic Cup-Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich za sezon 2014/2015.

W tym sezonie w cyklu Slavic Cup rozegrano 10 biegów w trzech krajach na Słowacji w Czechach i w Polsce:

1. 10-11.01 - Szczyrbske Pleso (SVK) - sprinty stylem dowolnym i biegi ( 5 i 10km) klasykiem

2. 17-18.01 - Wisła Kubalonka (POL) - sprinty stylem dowolnym i biegi (5 i 10km) dowolnym

3. 14-15.02 - Nove Mesto na Morave (CZE) - sprinty stylem dowolnym i biegi ( 5 i 10km) klasykiem

4. 22.02     - Zakopane (POL) - biegi stylem klasycznym (5 i 10km)

5. 28.02-01.03- Kremnica Skalka (SVK) - sprinty stylem dowolnym, biegi ze startu wspólnego CL (10 i 15km)

6. 21.03 - Harrachov (CZE) - biegi klasykiem (10 i 15km).

W klasyfikacji kobiet wygrała Magdalena Kozielska (zdjęcie powyżej) z UKS Regle Kościelisko zdobywając w sześciu biegach 500 punktów. Drugie miejsce zajęła Czeszka Sandra Schuetzova (480pkt), trzecie dla Słowaczki Barbory Klementovej, któa zdobyła 340 punktów.

W pierwszej dziesiątce Slavic Cup mamy jeszcze cztery Polki, czwarte miejsce zajęła Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl, szósta Martyna Galewicz z AZS Katowice, ósme Joanna Rysula z UKS Regle Kościelisko i dziesiąte Justyna Mordarska AZS Katowice. Łącznie sklasyfikowano 14 Polek.

W klasyfikacji łącznej Slavic Cup punkty zdobyły 62 panie z Czech, Słowacji, Polski, Węgier i USA.

RANKING SLAVIC CUP 2015 WOMEN

W kategorii mężczyzn zwycięzcą Slavic Cup został Mateusz Chowaniak (na zdjęciu poniżej) z UKS Regle Kościelisko, który w siedmiu biegach zdobył 308 punktów. Trzynaście punktów mniej ma na koncie drugi w rankingu Paweł Klisz, który w pięciu startach zdobył 295 punktów. Trzecie miejsce dla Czecha Jakuba Kordaca z 273 punktami na koncie.

chowaniak mateusz

W pierwszej dziesiątce mamy jeszcze jednego Polaka, na miejscu siódmym ze zdobycza punktową wynoszącą 180 punktów (dwa starty) został sklasyfikowany Jan Antolec z LKS Poroniec Poronin.

Sklasyfikowano łącznie 110 zawodników z Czech, Słowacji, Polski, Węgier, USA, Serbii , Kanady, Bośni i Hercegowiny, Litwy i Łotwy. Polaków którzy zdobywali punkty w Slavic Cupie mamy na rankingu 32.