Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W Beitostoelen wygrywa Johaug i Sundby, w Muonio Niskanen i Jauhojaervi

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-11-14

Drugi dzień zawodów w norweskim Beitostoelen to biegi stylem dowolnym na dystansie 7,5 dla kobiet i 15 kilometrów dla mężczyzn, które padły łupem Therese Johaug i Martina Johnsruda Sundby. W fińskim Muonio rywalizowano klasykiem. W biegu kobiet na 10km wygrała Kerttu Niskanen, a wśród mężczyzn dystans o 5km dłuższy najszybciej pokonał Sami Jauhojaervi.

 

Rywalizację kobiet w Beitostoelen ponownie zdominowała Therese Johaug wygrywając z drugą Kari Oeyre Slind o 39,6s. Trzecia ze stratą 41,5s była Astrid Jacobsen. Miejsce czwarte dla Ingvild Flugstad Oestberg, dopiero piata była Heidi Weng (minuta straty do Johaug), a szósta Maria Stroem Nakstad.

Jeżeli chodzi o zawodniczki spoza Norwegi to najwyżej na 11. miejscu sklasyfikowana została Stefanie Boehler.

WYNIKI KOBIET

 

Wśród mężczyzn zdecydowanie zwyciężył Martin Johnsrud Sundby. Drugie miejsce ze stratą 47,4s zajął Hans Christer Holund, a trzeci był Francuz Robin Duvillard (+49,1s). Blisko minutę stracił do zwycięzcy czwarty dziś Petter Northug, tuż za nim uplasował się kolejny Francuz Maurice Manificat, a szósty był Brytyjczyk Andrew Musgrave.

Na starcie pojawili się też biathloniści czołowi biathloniści nie tylko z Norwegii, najwyżej sklasyfikowany został Tarjei Boe, który był 7.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

W Muonio rywalizowano stylem klasycznym, na pętli liczącej 4200 metrów. Panie pokonywały ją dwukrotnie, więc dystas wyszedł nieco krótszy niż planowane 10km. Bieg wygrała Kerttu Niskanen o 2,9s wyprzedzając Kristę Pärmäkoski. Trzecia Riitta-Liisa Roponen do zwyciężczyni straciła 24,5s.

Tuż za podium uplasowała się Svetlana Nikolaeva z Rosji, piąta była Yulia Tikhonova z Białorusi, a szósta Yelena Kolomina z Kazachstanu.

WYNIKI KOBIET

 

Panowie tą samą pętlę pokonywali czterokrotnie co dało dystans niecałych 17km zamiast planowanych 15km. Wygrał Sami Jauhojärvi, drugi był, podobnie jak wczoraj, Ristomatti Hakola tracąc do zwycięzcy 43,5s, a miejsce trzecie zajął najlepszy wczoraj Kazach Alexey Poltoranin (+45,3s).

Miejsce czwarte zajął Antti Lampinen, piąty był Raido Rankel z Estonii, a szósty Anssi Pentsinen.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Rywalizację juniorów wygrał Norweg Erik Valnes, a wśród juniorek najlepsza była Anastasia Kirillova z Białorusi. Młodzi zawodnicy rywalizowali na takich samych dystansach jak starsi.

WYNIKI JUNIOREK                    WYNIKI JUNIORÓW

 

huk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl