Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Matveeva i Brandsdal najlepsi w Beitostoelen, Kylloenen i Chervotkin wygrywają w Muonio

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-11-15

Rosjanka Natalia Matveeva i Eirik Brandsdal zwyciężyli w sprincie klasykiem kończącym zmagania w Beitostoelen. W Muonio biegi stylem dowolnym wygrali Anne Kyloenen i Alexey Chervotkin z Rosji.

 

Kwalifikacje sprintu w Beitostoelen wygrała Maiken Caspersen Falla przed Ingvild Flugstad Oestberg i Poliną Kovalevą z Rosji. Generalnie, w końcu, w Beitostoelen przebudziły się zawodniczki spoza Norwegii, w czołowej 10 znalazły się jeszcze 2 Rosjanki i Niemka.

Wśród mężczyzn najlepszy w kwalifikacjach był Emil Nyang, drugi rezultat uzyskał Sindre Odberg Palm, a z trzecim czasem awansował Kasper Stadaas.

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET          WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

 

W finale jako pierwsza linię mety przekroczyła Maiken Caspersen Falla jednak za wjechanie w narty Oestberg została w finale przesunięta na ostatnie miejsce i tym samym zwycięstwo przypadło Rosjance Natalii Matveevej. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecie miejsce przypadło Astrid Jacobsen.

Na czwartym miejscu uplasowała się Polina Kovaleva, a piąta była Barbro Kvaele.

WYNIKI KOBIET

 

Wśród mężczyzn wygrał Eirik Brandsdal przed Petterem Northugiem i Paalem GolbergiemSindre Odberg Palm zajął miejsce czwarte, piąty był Morten Eide Pedersen, a szóste miejsce zajął Martin Loewstroem Nyenget.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

W Muonio podobnie jak wczoraj panie pokonywały dwie pętle po 4,2km, ale tym razem łyżwą. Najlepsza okazała się Anne Kyloenen, która o 21,8s wyprzedziła Riittę-Liisę Roponen. Miejsce trzecie zajęła Heini Hokkanen tracąc do zwyciężczyni 42s. Miejsce czwarte zajęła Maija Hakala, piąta była Rosjanka Svetlana Nikolaeva, a szósta Yelena Kolomina z Kazachstanu.

WYNIKI KOBIET

 

Panowie tym razem mieli do pokonania 3 pętle. Najszybciej z dystansem uporał się Rosjanin Alexey Chervotkin. 6s wolniej biegł Anssi Pentsinen, a trzeci czas uzyskał Ville Nousianen. Czwarte miejsce zajał Ilvo Niskanen, piąte miejsce zajął Benoit Chauvet z Francji, a szósty był Perttu Hyverinen.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Wśród juniorów wygrał Lauri Lepistoe, a najlepszą juniorką okazała się Mariya Vladimirova. Młodzi zawodnicy podobnie jak wczoraj pokonywali taki sam dystans co seniorzy.

WYNIKI JUNIORKI          WYNIKI JUNIORZY

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl