Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maciej Staręga tuż za podium [Wyniki biegów w Skandynawii]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-11-21

Ostatnia sobota przed rozpoczęciem zmagań w Pucharze Świata była pełna emocji nie tylko za sprawą świtnego występu Macieja Staręgi, który zajął 4 miejsce w sprincie stylem klasycznym rozgrywanym w szewdzkim Gallivare. Zawodnicy rywalizowali również w Bruksvallarnie. 

 

Nasi reprezentanci sezon startowy rozpoczęli od sprintów stylem klasycznym w Gallivare. Najlepszy w biegu mężczyzn okazał się Rosjanin Sergiej Ustiugov, który wyprzedził Amerykanina Andrew Newella i swojego rodaka Jewgienija Bielova.

 

Czwartą lokatę w finale zajął Maciej Staręga, piąty był kolejny rosyjski zawodnik Stanislav Volzhentsev, a szósty reprezentant gospodarzy Johan Haeggstroem.

 

- Kwalifikacje były średnie w moim wykonaniu, ale potem z biegu na bieg było lepiej - napisał na swoim profilu facebookowym Maciej Staręga. - Oby i tak było w sezonie, żeby z zawodów na zawodów na zawody bo lepiej.
Gratulacje dla reszty naszej polskiej paczki, bo też zaprezentowali dobry poziom.

 

Rzeczywiście, wszyscy startujący Polacy awansowali do ćwierćfinałów. Najwyżej został sklasyfikowany Paweł Klisz, któy odpadł w półfinale natomiast Konrad Motor (8. w eliminacjach i 3. po fotofiniszu w swoim ćwierćfinale) i Jan Antolec odpadli w ćwierćfinałach.

 

Rywalizację kobiet wygrała Amerykanka Jessica Diggins wyprzedzając swoją rodaczkę Sophie Caldwell oraz dwie Czeszki Karoline Grochovą i Petrę Novakovą.

 

W Bruksvallarnie w biegu pań, podobnie jak wczoraj, dziś także najlepsza była Charlotte Kalla, która swój koronny dystans 10 km stylem dowolnym pokonała w 24.01,5 min. Druga na mecie Stina Nilsson starciła do Kalli 35,8 sek. Na najniższym stopniu podium stanęła Ida Ingemarsdotter (+1.03,7).

 

WYNIKI KOBIET

 

Bieg mężczyzn zdominowali Norwegowie zajmując wszystkie miesjca na podium. Pierwszy był Niklas Dyrhaug, któremu pokonanie 15km stylem doolnym zajęło 31.44,6 min. Drugi miejsce ze stratą 2,9 sek. zajął Daniel Myrmael Helgestad, a trzeci tracąc do zwycięzcy 9,8 sek był Chris Andre Jespersen.

Petter Northug zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miał dziś dzień wolny.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

/red/

 

fot. Maciej Staręga - oficjalna strona

 

Komentarze - 4

janusz

Opublikowano: 2015-11-21 22:20:59

.....najgorsze miejsce:-) ......gratulacje;-)..... Maćku trzymaj tak dalej, pomieszasz szyki w tv, bo w ramówce ...nie przewidują żadnych trasmisji;-(, choćby dla tego walcz o to pudło. pozdrowionka od weteranów wielu:-)

baarttekk

Opublikowano: 2015-11-21 23:51:51

A Sebastian Gazurek czemu nie startuje w Gallivare?

Kibic

Opublikowano: 2015-11-22 09:37:53

O ile się nie mylę Sebastian zakończył profesjonalną karierę.

redakcja

Opublikowano: 2015-11-22 12:34:42

zakończył karierę.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl