Ustiugov i Diggins wygrywają w Gaellivare, najlepszy z Polaków Jan Antolec.

2015-11-22

W Gaelivare gdzie trenuje Polska kadra mężczyzn w biegach narciarskich dziś rywalizowano stylem dowolnym na dystansach odpowiednio 10km dla kobiet i 15km dla mężczyzn.

Bieg mężczyzn podobnie jak wczoraj wygrał Rosjanin Sergey Ustiugov, 27,5s przed Kanadyjczykiem Alexem Harvey i swoim rodakiem Evgenijem Belovem (+42,2s). Miejsce czwarte zajął Kanadyjczyk Devon Kershaw, piąty był Stanislav Volzhentsev z Rosji, a szósty Noah Hoffman z USA. Dopiero na miejscu siódmym, z blisko półtorej minutową stratą do zwycięzcy uplasował się faworyt gospodarzy Marcus Hellner.

Cieszy również równa i przede wszystkim dobra forma naszych reprezentantów. Najlepszy z nich Jan Antolec zajął 13 miejsce, tracąc do zwycięzcy 2min 13,5s, co dało 70,25 FIS punktów. Natomiast Maciej Staręga, Paweł Klisz i Konrad Motor zajęli kolejno 18, 19 i 20 ze stratą ok 3 min do triumfatora.

Wśród kobiet znów najlepsza okazała się Amerykana Jessica Diggins. Drugie miejsce, ze stratą 10,7s, zajęła Czeszka Petra Novakova, a na trzecim miejscu uplasowała się kolejna Amerykanka Caitlin Gregg.

Drugim miejscem w Szwecji gdzie rozgrywano dziś zawody była Bruksvallarna, gdzie rywalizowano w sprincie łyżwą. Wśród mężczyzn wygrał Norweg Haavard Solaas Taugboel. Kolejne miejsca dla zawodników gospodarzy, drugi był Karl Johan Westberg, trzeci Teodor Peterson, czwarty Simon Persson i piaty Emil Joensson. Miejsce szóste zajął najmłodszy z braci Northug, Even (rocznik 1995).

Wśród pań mało gościnne okazały się gospodynie, a wygrała Stina Nilsson, przed Charlotte Kallą i Hanną Falk. Czwarta była Jonna Sundling, piata Maja Dahlqvist, a szósta Linn Soemskar.

Jeszcze jedne zawody rangi FIS rozegrano w Finlandii w miejscowości Saariselkae. Bieg na 15km stylem klasycznym mężczyzn wygrał Rosjanin Maxim Vylegzhanin. Drugie miejsce zajął jego rodak Sergey Turyshev (strata 13,1s), a na trzeciej pozycji uplasował się Szwajcar Dario Cologna (+57,7s). Czwarte miejsce zajął kolejny z Rosjan Andrey Larkov, piaty był Szwajcar Curdin Perl, a szósty Ermil Vokuev.

Wśród kobiet które ścigały się na dystansie 10km wygrała Teresa Stadlober z Austrii. Drugie miejsce zajęła Białorusinka Yulia Tikhonova (strata 1,5s), a trzecia najmłodsza z kadry Rosjanek dwudziestoletnia Natalia Nepryaeva (+6,4s). Kolejne miejsca zajmował bardziej doświadczone Rosjanki, czwarta była Svetlana Nikolaeva, piata Natalia Zhukova, a szósta Polina Kalsina.