Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ustiugov i Diggins wygrywają w Gaellivare, najlepszy z Polaków Jan Antolec.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-11-22

W Gaelivare gdzie trenuje Polska kadra mężczyzn w biegach narciarskich dziś rywalizowano stylem dowolnym na dystansach odpowiednio 10km dla kobiet i 15km dla mężczyzn.

Bieg mężczyzn podobnie jak wczoraj wygrał Rosjanin Sergey Ustiugov, 27,5s przed Kanadyjczykiem Alexem Harvey i swoim rodakiem Evgenijem Belovem (+42,2s). Miejsce czwarte zajął Kanadyjczyk Devon Kershaw, piąty był Stanislav Volzhentsev z Rosji, a szósty Noah Hoffman z USA. Dopiero na miejscu siódmym, z blisko półtorej minutową stratą do zwycięzcy uplasował się faworyt gospodarzy Marcus Hellner.

Cieszy również równa i przede wszystkim dobra forma naszych reprezentantów. Najlepszy z nich Jan Antolec zajął 13 miejsce, tracąc do zwycięzcy 2min 13,5s, co dało 70,25 FIS punktów. Natomiast Maciej Staręga, Paweł Klisz i Konrad Motor zajęli kolejno 18, 19 i 20 ze stratą ok 3 min do triumfatora.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Wśród kobiet znów najlepsza okazała się Amerykana Jessica Diggins. Drugie miejsce, ze stratą 10,7s, zajęła Czeszka Petra Novakova, a na trzecim miejscu uplasowała się kolejna Amerykanka Caitlin Gregg.

WYNIKI KOBIET

 

Drugim miejscem w Szwecji gdzie rozgrywano dziś zawody była Bruksvallarna, gdzie rywalizowano w sprincie łyżwą. Wśród mężczyzn wygrał Norweg Haavard Solaas Taugboel. Kolejne miejsca dla zawodników gospodarzy, drugi był Karl Johan Westberg, trzeci Teodor Peterson, czwarty Simon Persson i piaty Emil Joensson. Miejsce szóste zajął najmłodszy z braci Northug, Even (rocznik 1995).

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Wśród pań mało gościnne okazały się gospodynie, a wygrała Stina Nilsson, przed Charlotte Kallą i Hanną Falk. Czwarta była Jonna Sundling, piata Maja Dahlqvist, a szósta Linn Soemskar.

WYNIKI KOBIET

 

Jeszcze jedne zawody rangi FIS rozegrano w Finlandii w miejscowości Saariselkae. Bieg na 15km stylem klasycznym mężczyzn wygrał Rosjanin Maxim Vylegzhanin. Drugie miejsce zajął jego rodak Sergey Turyshev (strata 13,1s), a na trzeciej pozycji uplasował się Szwajcar Dario Cologna (+57,7s). Czwarte miejsce zajął kolejny z Rosjan Andrey Larkov, piaty był Szwajcar Curdin Perl, a szósty Ermil Vokuev.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Wśród kobiet które ścigały się na dystansie 10km wygrała Teresa Stadlober z Austrii. Drugie miejsce zajęła Białorusinka Yulia Tikhonova (strata 1,5s), a trzecia najmłodsza z kadry Rosjanek dwudziestoletnia Natalia Nepryaeva (+6,4s). Kolejne miejsca zajmował bardziej doświadczone Rosjanki, czwarta była Svetlana Nikolaeva, piata Natalia Zhukova, a szósta Polina Kalsina.

WYNIKI KOBIET

 

huk

foto.skipol.pl na zdjęciu nasi kadrowicze

Komentarze - 11

wasz kibic

Opublikowano: 2015-11-22 19:17:36

propagując TYLKO LIGI / oczywiście w komentarzu wyłgacie się tego sprytnie/ ROZWALACIE NARCIARSTWO BIEGOWE W POLSCE. WALCZYCIE Z BIEGIEM NA IGRZYSKA - O CO WAM PANOWIE CHODZI NAZWIJCIE TO PO IMIENIU. POMORSKA LIGA, PODLASKA LIGA, MAZOWIECKA LIGA, LIGA ZACHODNIOPOMORSKA, LIGA MAZURSKO WARMIŃSKA, LIGA WIELKOPOLSKA. DALEJ PANIE CIEŚLAR I PANIE POLONISTO CHMIELEWSKI? POWSTANĄ TAKIE LIGI? NIGDY NIE POWSTANĄ, A JEŚLI TO W CHARAKTERZE KARYKATURY. BNI DLA WIELU MŁODYCH W POLSCE TO JEDYNY SPOSÓB NA SPRAWDZENIE SIĘ Z KOLEGAMI Z INNYCH REGIONÓW, NIE ROZUMIECIE TEGO? A MOŻE MACIE WŁASNY BIZNES BY TAK PISAĆ? PS: NIE PISZ MI TYLKO REDAKCJO. ŻE MŁODZI POWINNI W TYM WIEKU TRENOWAĆ A JEDYNY START TO IGRZYSKA, GIMNAZJADA / NO I LIGA MA ŁO POL SKA ( DOBRE SYLABY PANIE CHMIELEWSKI?)

redakcja

Opublikowano: 2015-11-22 20:08:15

Tak dokładnie młodzi w tym wieku powinni trenować, STARTOWAĆ W LIGACH REGIONALNYCH + dwie ewentualnie trzy imprezy centralne: Mistrzostwa UKS, Igrzyska i Gimnazjada SZS i na upartego Finał BNI To w zupełności wystarczy by porównać się z rówieśnikami...

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-11-22 20:17:23

Ja drogi "wasz kibic" podpisuję sie pod swoimi tekstami w przeciwieństwie do Ciebie. 1. Oczywiście, że powstaną w tym sezonie Ligi Regionalne, oprócz Małopolskiej jeszcze cztery. 2. Bez BNI nie mielibyśmy już zawodów centralnych i to należy docenić i doceniam, jednak BNI powinno być maksymalnie od kategorii juniora C w górę. Jeżeli jesteś taki mocny w temacie, to pokaż mi inny europejski kraj, który ma podobny system współzawodnictwa dla 10-11 latków. 3. Rozumiem, że biegi narciarskie są ci obce, jednak poczytaj trochę o tym w jakim wieku zawodnicy osiągają w nich najlepsze wyniki, prezes Tajner mówił zresztą o tym w jednym z ostatnich wywiadów 4. Sprawdź proszę w jakim wieku zaczęła biegać Justyna Kowalczyk 5. Popatrz na wyniki pierwszych edycji BNI i wylicz proszę ilu z zawodników z czołówki rankingu jeszcze biega 6. itd, itp Jeszcze specjalnie dla Ciebie Kuba-skipol to Kuba Cieślar niech żyją anonimowi hejterzy, a w naiwności swojej myślałęm, że na skipolu da się tego uniknąć

prezes

Opublikowano: 2015-11-22 20:21:32

Kolego, na piłce nożnej się przypadkiem nie wychowałeś, dziwny człowiek heh

MiB

Opublikowano: 2015-11-22 20:22:48

Sądzę, że to miejsce zupełnie nie pasuje do dyskusji o BNI, brawo Antolec, brawo Staręga, brawo Klisz i Motor !!!

biegówka

Opublikowano: 2015-11-22 20:31:34

Namolny jakiś ten wasz kibic

wasz kibic

Opublikowano: 2015-11-22 20:53:18

KOWALCZYK LAT 14 -15 TAJNER ŚMIECH NA SALI JEŚLI TO AUTORYTET DLA WSA W SPRAWIE BIEGÓW. CZY FAKT, ŻE ZAWODNIK W SPORTACH WYTRZYMAŁOŚCIOWYCH OSIĄGA SZCZYT W WIEKU 25 - 28 LAT , TO NIE MOŻE STARTOWAĆ W ZAWODACH TYPU BNI. NIE ROZUMIEM PANA PANIE KUBO CIEŚLAR - CZYM RÓŻNI SIĘ 8 STARTÓW W LIDZE OD 8 - 10 STARTÓW W BNI? DLACZEGO TAK PANA BOLI TA INICJATYWA? NIE JESTEM HEJTEREM TYLKO NIE ZGADZAM SIĘ Z PANA POGLĄDAMI I NIE UWAŻAM REDAKCJI ZA GURU BIEGÓW NARCIARSKICH!!!!!

obserwator

Opublikowano: 2015-11-22 21:20:15

Pan nie jest hejterem, Pan jest po prostu głąbem. :)

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-11-22 21:49:05

Nie uważam sie za guru biegów narciarskich i po raz setny powtórzę BNI tak, ale dla starszych zawodników. Zawodników a nie dzieci !! I podtrzymuje pytanie jak tam imprezy podobne do BNI w innych krajach?

wasz kibic

Opublikowano: 2015-11-22 21:27:10

szanowna redakcjo nie wpiszę już nigdy własnego komentarza i nie wyrażę własnego zdania na skipolu. ps. cenię Was za to że jest skipol, życzę wszystkiego dobrego, szkoda, że odmienne zdanie traktujecie jak hejt itp. pozdrawiam

Redakcja

Opublikowano: 2015-11-22 21:43:31

Ubolewamy, jednakże nie możemy traktować Pańskich wypowiedzi inaczej niż jak żenującą zapiekłość, skoro wiele poprzednich komentarzy nie nosiło w sobie nawet namiastki rzeczowości i konkretów.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl