Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

10 km stylem dowolnym w Ruka wygrywa Martin Johnsrud Sundby [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-11-28

Drugi męski etap Ruka Triple rozgrywany w Kuusamo to bieg na 10 stylem dowolnym. Wygrał Martin Johnsrud Sundby z czasem 21:05,5 minuty pokonując o 11,2 sekundy Kanadyjczyka Alexa Harveya i 0 11,6 sekundy Szwajcara Dario Colognę.

 

Jeżeli zwycięstwo Sundby'ego dziwić nie może to zaskakuje daleka lokata Pettera Northuga. Niepokorny Norweg ze startą 39,5 sekundy zajął dopiero 16 miejsce. Mamy w biegu parę niespodzianek, jedną z nich jest z pewnością 13 miejsce Brytyjczyka.

Andrew Musgrave, studiujący od paru lat w Norwegii zajął trzynaste miejsce wygrywając 2 sekundy z Northugiem. Należy jeszcze zauważyć, że pierwszymi trenerami zawodnika z wysp byli Polacy, pierwsze kroki na nartach Andrew stawiał pod okiem Jana Buronia na Alasce, a po powrocie do Anglii parę lat opiekował się nim Marek Pasterny. Spotkany na ostatniej konferencji PZN w Szczyrku Pasterny opowiadał jak to w tamtych czasach chciał wystartowac w Zakopanem ze swoim podopiecznym i dowiedział się, że - to są poważne zawody, nie dla turystów.

 

Największy sukces w historii swoich startów w Pucharze Świata odniósł dzisiaj 31 letni Szwed Martin Johansson zajmując dzisiaj piąte miejsce. Dotychczas najlepsza lokata zawodnika trzech koron to 13 miejsce w biegu na 50 km stylem klasycznym w Oslo (08.03.2014)

Co jeszcze ciekawego w dzisiejszym biegu? Z pewnością miejsce Francesca De Fabiani, Włoch to lokata z numerem 11, kto pamięta zawody z przed paru lat, kiedy to w Alpen Cupie ścigał się z nim na równi Konrad Motor? I jeszcze zawodnik, któego obserwujemy od paru lat Rumun Paul Pepene, dzisiaj 39 miejsce.

 

Jak pobiegli nasi zawodnicy, Maciej Staręga zajął 63 miejsce, tracąc do zwycięzcy 1:39,9 minuty, Jan Antolec ukończył bieg na 69 pozycji a Konrad Motor to lokata z numerem 82.

 

WYNIKI BIEGU

 

/KaCe/

 

Komentarze - 3

prezes

Opublikowano: 2015-11-28 13:46:35

skipol - co z Ligami regionalnymi?

Joanna

Opublikowano: 2015-11-29 09:29:48

Cieszę się, że powstał portal przeznaczony dla sympatyków narciarstwa biegowego. Niestety, przeraża mnie językowe niechlujstwo panujące w tekstach - błędy gramatyczne, wyjątkowa dowolność interpunkcyjna, brak znaków diakrytycznych. Bardzo to wszystko nieprofesjonalne :(

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-11-29 11:18:44

Droga pani Joanno, portal ma już 10 lat :) Co do błędów, cóż nikt nie jest doskonały, portal jest tworzony przez pasjonatów, fachowców od biegów, mamy w składzie tylko jednego (niestety) zawodowego dziennikarza, wszyscy jesteśmy fachowcami od biegów narciarskich, mniej od pisania tekstów. Dziękuję za uwagi i zapraszam do współpracy

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl