Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ingvild Flugstad Oestberg i Sergey Ustiugov wygrywają kwalifikacje PŚ w Davos [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-12-13

Drugi dzień zmagań w ramach Pucharu Świata w Davos to sprinty techniką dowolną. Wśród kobiet w kwalifikacjach najlepsza okazała się Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, a wśród mężczyzn wygrał Sergey Ustiugov z Rosji.

 

W tym miejscu robimy przerwę. Wracamy o 11 gdy na trasę wyruszą panie z pierwszego biegu ćwierćfinałowego.

 

LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁÓW

Staręga wystartuje w czwartym ćwierćfinale, w którym jego rywalami będą Finn Haagen Krogh z Norwegii (7. czas kwalifikacji), Francuz Renaud Jay (13.), Szwed Johan Edin (15.), Fin Juho Mikkonen (16.) oraz Rosjanin Nikolay Morilov (25.)

 

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN 

Maciej Staręga ostatecznie 18., Konrad Motor 59.

Wszyscy na mecie. Kwalifikacje z czasem 2:22,03 wygrywa Sergey Ustiugov z Rosji. Drugie miejsce zajmuje Norweg Haavard Solaas Taugboel (+1,12s), a trzeci jest Fin Martti Jylhae (+1,32s). Rewelacyjne 4 miejsce zajmuje Brytyjczyk Andrew Young.

 

Poza finałową "30" również Dario Cologna, Petter Northug, Martin Johnsrud Sundby oraz specjaliści od sprintu Emil Joensson i Nikita Kriukov. Na 29. pozycji broni się jeszcze Alexey Petukhov.

 

Staręga powinien awansować dalej, niestyty na rozbieganie prosto z lini mety może iść Konrad Motor. 

Trzymajmy kciuki za Maćka Steręgę. Polak traci do lidera Sergeya Ustiugova 3,68s i jest 16.

 

LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁÓW

Czekając na dobiegających mężczyzn panie bardzo szybko zdecydowały w których ćwierćfinałach chcą wystartować. Dzięki temu będziemy mieć tradycyjnie bardzo mocny pierwszy bieg ze zwyciężczynią i drugą zawodniczką kwalifikacji oraz Heidi Weng i Idą Ingemarsdotter. Dla kontrastu w biegu czwartym wystartują zawodniczki z czasami od 10. do 21.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

Oestberg wygrała z czasem 2:39,84. Drugie miejsce z czsem o 1,81s gorszym zajęła Szwedka Linn Soemskar, a trzecia była kolejna reprezentantka Norwegii Astrid Uhrenholdt Jacobsen. (+2,11).

Sporą niespodzianką jest odpadnięcie Charlotte Kalli, poza finałową 30 znalazły się również Kari Vikhagen Gjeitnes z Norwegii oraz Rosjanka Evgenia Shapovalova.

 

huk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl