Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Kontynentalny w Hochfilzen: najlepiej z Polaków Dominik Bury na 7 miejscu [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2015-12-20

Ostatni dzień zawodów Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich FIS OPA Cup w Hochfilzen to biegi dystansowe stylem klasycznym ze startem interwałowym co 20 sekund. Podobnie ja w poprzednich dniach na starcie stanęła nasza kadra juniorsko-młodzieżowa i zawodnicy klubowi. Zdecydowania najlepiej pobiegał dzisiaj Dominik Bury z MKS Istebna, reszta niestety bez rewelacji.

 

15 kilometrów stylem klasycznym, tyle mieli do pokonania dzisiaj seniorzy i juniorzy U-20 startujący w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Hochfilzen. Wprawdzie pierwotnie planowano na trzeci dzień rywalizacji biegi łączone dla kategorii senior/ka i junior/ka U-20 i start masowy dla młodszych kategorii (U-18), jednak warunki śniegowe, a raczej wąski pas śniegu na którym rozgrywane są zawody, zmienił plany organizatorów.

W zakończonym właśnie biegu juniorów U-20 bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik MKS Istebna Dominik Bury (foto). Dominik (kadra młodzieżowa PZN) zajął dzisiaj 7 miejsce tracąc do zwycięzcy Janoscha Bruggera z Niemiec niecałe półtorej minuty, czas Dominika to 38:18.4 minuty. W zawodach w których wystartowało 65 zawodników z 16 krajów Europy uznajemy to za dobry wynik. Przypomnijmy, że Dominik w poprzednich dwóch startach także plasował się w czołówce, zajął 18 miejsce w sprintach i 11 we wczorajszym biegu stylem dowolnym. Wczorajszy zwycięzca biegu stylem dowolnym Czech Michal Novak zajął dzisiaj drugie miejsce tracąc 9 sekund do zwycięzcy, podium uzupełnił Francuz Julles Lapierre. Trenujący z kadrą Wojciech Fojcik z NKS Trójwieś Beskidzka, drugi z juniorów w dzisiejszym biegu został sklasyfikowany na 38 miejscu. Jego strata wyniosła ponad 4 minuty.

WYNIKI MEN U-20

 

Do biegu seniorów, także na dystansie 15 kilomterów stanęło 96 zawodników z 24 krajów, w tym 7 Polaków. Zawody wygrał Eugenij Dementiew z Rosji, przed Bułgarem Veselinem Tsinzovem i Niemcem Thomasem Wickiem. Rosyjski król sprintu Nikita Krjukow zająl czwarte miejsce. Musimy zauważyć ósmą lokatę jednego z najlepszych specjalistów od narciarskich maratonów 43 letniego Czecha Stanislava Rezacza, który stracił do zwycięzcy niecałą minutę.

Jak na tle czołówki wypadli nasi biegacze narciarscy? Numerem jeden z Polaków został zawodnik kadry A Paweł Klisz, który ze stratą dwóch minut zajął 32 miejsce. Kolejne miejsca naszych zawodników to:

48. Kamil Bury (kadra młodzieżowa)

50. Daniel Iwanowski

70. Andrzej Pradziad

73. Bartłomiej Rucki (kadra młodzieżowa)

74. Mateusz Chowaniak (kadra młodzieżowa)

86. Bogusław Gracz

 WYNIKI MEN

 

Seniorki i juniorki U-20 mierzyły się dzisiaj z dystansem 10 kilometrów, oczywiście także klasykiem. Nasza jedynaczka w biegu seniorek Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany zajęła dzisiaj 26 miejsce, wśród 38 zawodniczek, które ukończyły bieg. Pzrypomnijmy, że na starcie stanęło ich 44 z państw. Bieg wygrałą Francuzka Anouk Picon Faivre, przed koleżanką z Teamu Santander naszej Justyny Kowalczyk Kateriną Smutną (AUT) i Niemką Julią Belger.   WYNIKI WOMEN

Juniorki U-20 biegały na identycznym dystansie jak ich starsze koleżanki. Do rywalizacji stanęło 45 zawodniczek z 15 krajów, bieg wygrała Katharina Hennig z Niemiec, przed Szwajcarką Lydią Hiernickel i kolejną Niemką Antonią Fraebel. W biegu startowały dwie nasze juniorki (Agata Warło nie stanęła na starcie) Justyna Pradziad i Róża Łyjak. Justyna zajęła 35 miejsce, Róża 38. WYNIKI WOMEN U-20

 

Wreszcie ostatnia kategoria w której mieliśmy swoich reprezentantów czyli juniorki U-18. Kamila Boczkowska, Emilia Nawara i Iwona Piekarz ścigały się z rywalkami na dystansie 7,5 kilometrów rywalizując z 49 zawodniczkami z 16 krajów. Zwyciężyła Słowenka Anja Mandeljc, przed Czeszką Barborą Havlickovą i zawodniczką z Kazachstanu Anzeliką Tarassovą. Z naszych zawodniczek Kamila Boczkowska zajęła 23 miejsce, Iwona Piekarz 27 i Emilia Nawara 34. Bieg ukończyło 45 juniorek U-18.

Tutaj mała dygresja, dziewczyny ścigały się na zupełnie w Polsce nieznanym dystansie 7,5 kilometra, niestety najdłuższy dystans jaki biega u nas ta kategoria to 5 kilometrów. Identyczny dystans jest w programie EYOF-ów czyli Europejskiego Festiwalu Młodzieży. Czyli wszędzie tylko nie u nas...

WYNIKI WOMEN U-18                    WYNIKI MEN U-18

 

KaCe

 

Komentarze - 1

kibic

Opublikowano: 2015-12-20 13:11:55

Od dawna zastanawia mnie to dlaczego u nas juniorzy B biegaja dystanse jak dla 14latkow. Wszedzie standardem jest 10km dla chlopakow i 7,5 dla dziewczyn. W pucharze Czech juniorzy C biegaja 7,5 km. Czyli roczniki 2001 i 2000.U nas jak maja bieg na 5km to sukces.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl