Monika Skinder druga w Memoriale 24 Padlych Hrdinov SNP! [WYNIKI + LISTY STARTOWE]

2016-01-05

Pierwszy dzień Memorialu 24 Padlych Hrdinov SNP (FIS) to sprinty stylem klasycznym na dystansie 1500 metrów. Słowackie zawody są jednocześnie polskimi kwalifikacjami do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (YOG) Lillehammer 2016.

LISTA STARTOWA 06.01.2016 WOMEN                  LISTA STARTOWA 06.01.2016 MEN

Sensacją zawiało w finale, drugie miejsce w Szczyrbskim Plesie , w zawodach FIS zajęła 15 letnia Monika Skinder (na zdjęciu) z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Przypomnijmy, że Monika nominalna juniorka C ('00'01) była najmłodsza w stawce zawodniczek startujących dzisiaj na Słowacji.

Bieg wygrała faworytka zawodów, zwyciężczyni kwalifikacji Słowaczka Barbora Klementowa. W pierwszej dziesiątce mieliśmy jeszcze czwórkę Polek, piąte miejsce zajęła Klaudia Kołodziej, szóste Emilia Nawara, siódme Kamila Boczkowska i dziesiąte Katarzyna Stokfisz.

Biorąc pod uwagę kwalifikacje do YOG 2016 Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Skinder sporo zamieszała w głowach trenerów i działaczy. Monika nie jest w ogóle w szerokiej kadrze na YOG-i, z niecierpliwością czekamy na przydział punktów kwalifikacyjnych? Skład kadry i zasady punktacji w artykule powiązanym poniżej.

WYNIKI FINAL WOMEN

Finał mężczyzn to czesko-słowacki pojedynek, w finale biegło po trzech zawodników z byłych krajów Czechosłowacji. Zdecydowanie wygrali Słowacy zajmując pierwsze trzy miejsca , wygrał Peter Mlynar, przed Andrejem Segecem i Miroslavem Sulkiem. Pierwsze poza finałowe miejsce wywalczył Andrzej Pradziad, który został sklasyfikowany na siódmym miejscu. Kolejni Polacy to miejsca 9, 10 i 11 odpowiednio Mateusz Haratyk, Wojciech Fojcik i Dawid Bril. Eliminacje do YOG-ów wygrał Haratyk, kolejne lokaty w tej eliminującej się grupie to 24 Mateusz Dragon (też nie jest w kadrze na YOG-i) i 26 Mikołaj Michałek.

WYNIKI FINAL MEN

***

Do kwalifikacji przystąpiły 33 kobiety i 58 mężczyzn z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Kwalifikacje kobiet wygrała Czeszka Barbora Klementowa, przed Martyną Galewicz i Moniką Skinder. W pierwszej dziesiątce mieliśmy jeszcze trzy Polki, na piątym miejscu Klaudię Kołodziej, na pozycjach 9 i 10 Kamilę Boczkowską i Katarzynę Stokfisz.

WYNIKI QUAL WOMEN

Kwalifikacje panów były wewnętrzną sprawą zawodników gospodarzy, wygrał Miroslav Sulek, przed Petrem Mlynarem i Andrejem Segecem. Najlepszy z Polaków zajął czwarte miejsce, Andrzej Pradziad z UKS Regle Kościelisko stracił jednak do zwycięzcy aż 15 sekund. Jeszcze dwaj Polacy zdołali wejść do pierwszej dziesiątki, są to Mateusz Haratyk i Dawid Bril, odpowiednio na miejscach 8 i 9.

WYNIKI QUAL MEN

Jutro na Słowacji biegi dystansowe stylem dowolnym juniorów i seniorów na dystansie 10km , a juniorki i seniorki pobiegną na 5 kilometrów.