Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

5. etap TdS: Bieg ze startu wspólnego w Oberstdorfie wygrywa Therese Johaug, Justyna była(by) czwarta [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-01-06

Piąty etap Tour de Ski, bieg kobiet ze startu wspólnego na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym wygrała Therese Johaug. Justyna Kowalczyk była już czwarta, niestety upadek za zjeździe pogrzebał szansę na miejsce naszej zawodniczki w czołówce.

 

Bieg wygrała Therese Johaug o 10 sekund wyprzedzając Ingvild Flugstad Oestberg. Trzecia Heidi Weng straciła do zwyciężczyni prawie 20 sekund. Tuż za podium sklasyfikowana została kolejna Norweżka Ragnhild Haga, piąte miejsce zajęła Anne Kylloenen, a szósta była Szwedka Ida Ingemarsdotter.

 

Justyna Kowalczyk, po upadku, dobiegła do mety na 17. miejscu nieco ponad 2 minuty po zwyciężczyni.

 

W klasyfikacji Tour de Ski Therese Johaug, która wygrała jeszcze lotną premię na trasie, zmniejszyła stratę do Ingvild Flugstad Oestberg do 12,2sek. Na miejscu trzecim plasuje się Heidi Weng, jednak jej starta wynosi ponad dwie i pół minuty. Pierwszą zawodniczką spoza Norwegii jest Anne Kylloenen, ale w klasyfikacji Touru traci ona 4:44,4. Piąta jest Kerttu Niskanen, a na szóste miejsce spadła Charlotte Kalla.

 

Justyna Kowalczyk awansowała na miejsce 18., ale jej starta do liderki przekroczyła 8 minut.

 

WYNIKI BIEGU

KLASYFIKACJA TDS (5)

KLASYFIKACJA PŚ

 

Po biegu powiedzieli:

 

Therese Johaug: To był ciężki bieg, Ingvild pobiegła wspaniałe zawody. Ona jest w znakomitej formie, ale wiedziałam, że powinnam zaatakować na ostatnim podbiegu. Cieszę się, że udało się odrobić kilka sekund.

 

Ingvild Flugstad Oestberg stwierdziła, że była to jej najlepsze 10km klasykiem w karierze. Strata tylko 10sek do Therese w klasyku to coś niesamowitego. Na początku pracowałyśmy razem, a potem starałam się utrzymać jak najbliżej.

 

Z kolei Heidi Weng stwierdziła, że lubi te trasy i ma z nimi dobre wspomnienia z ubiegłego roku, jednak na trzecim okrążeniu poczuła zmęczenie. - Therese i Ingvild ruszyły przed loną premią, a ja nie. Starałam się skupić i biec ak szybko jak to możliwe.

 

////////////////////

 

Bieg w Oberstdorfie to popis i ani przez chwilę niezagrożone prowadzenie trójki Norweżek, Therese Johaug, Ingvild Flugstad Oesteberg i Heidi Weng. Bieg wygrała Johaug, chociaż ostatnie kilometry na trasie dawały nadzieję na ostrą walkę na finiszu. Therese nie dała jednak szans młodszej koleżance z reprezentacji i zgarnęła całą pule kolejnych punktów bonusowych. Jej przewaga na ostatnim kilometrze wyniosła aż 10 sekund nad Oestberg. Dzielnie walcząca Weng utrzymywała tempo koleżanek do półmetka, później już sukcesywnie tracąc dystans i kolejne sekundy.

 

Jak pobiegła dzisiaj Justyna Kowalczyk? Justyna pobiegła rewelacyjnie. Na pomiarze czasu po 7 kilometrze Justyna zajmowała już czwartą pozycję, Wyglądało to bardzo dobrze i dawało nadzieję na powrót Justyny do czołówki klasyfikacji TdS. Niestety trasa biegowa, oprócz podbiegów, tak lubianych przez naszą zawodniczkę, ma też zjazdy i własnie jeden ze zjazdów pogrzebał szanse Kowalczyk na miejsce w czołówce biegu. Justyna biegnąc na czele grupy pościgowej (w tej chwili była czwarta w biegu) wywróciła się na trasie, pociągając za sobą Szwedki Nillson i Kallę i było praktycznie po biegu. Efekt? Siedemnaste miejsce i kolejne dwie minuty straty do liderek. Szkoda.

 

KaCe

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl