Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Memorial 24 Padlych Hrdinov SNP, dzień drugi, Martyna Galewicz, Eliza Rucka i Mateusz Haratyk na drugich miejscach [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-01-06

Drugi dzień zawodów FIS Memorial 24 Padlych Hrdinov SNP rozgrywany na trasach FIS w Szczyrbskim Plesie to biegi dystansowe stylem dowolnym. Jest to także drugi dzień polskich eliminacji do YOG 2016. Wszystkie wyniki powinny dotrzeć w najbliższym czasie (wg zapewnień słowackiego biura pomiaru czasu).

Wg nieoficjalnej informacji, którą otrzymalismy przed chwilą  na YOG 2016 Lillehammer Polskę będa reprezentować Klaudia Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna i Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka.

 

Bieg seniorek na dystansie 5 kilometrów wygrała Klara Moravcova. Najlepsza z Polek, druga w tej grupie Martyna Galewicz ( na zdjęciu) straciła do zwyciężczyni 9.8 sekundy. Trzecia w tej kategorii Słowaczka Eva Segecova zanotowała już 52,5 sekundy straty. Bieg pań był najsłabiej obsadzoną aktegorią zawodów rozegranych na Słowacji, bieg ukończyło 7 pań.

WYNIKI WOMEN

 

Bieg juniorek to już bezpośrednia walka o wyjazd do Lillehammer na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie 2016. W tej kategorii zwyciężyła Marketa Lubinowa (1997) ze Słowacji, któej czas 12:59,4 minuty dałby jej trzecie miejsce w kategorii seniorek. Kolejne siedem miejsc to już nasze zawodniczki, drugie miejsce zajęła Eliza Rucka (2000) z MKS Istebna, a trzecie Izabela Marcisz (2000) z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Dodajmy, że jeżeli strata naszych zawodniczek do Lubinowej wynosiła ponad 30 sekund, to potem różnice pomiędzy naszymi zawodniczkami były już sekundowe. Jednak te półminuty także nie powinno niepokoić, wystarczy popatrzeć na różnicę wieku zawodniczek na podium.

Kolejne lokaty to:

4. Klaudia Kołodziej (1998)

5. Magdalena Kobielusz (2000)

6. Emilia Nawara  (1998)

7. Kamila Boczkowska (1999)

8. Monika Skinder  (2001).

Bieg ukończyło 34 juniorek. Niestety nie wiemy, czy w ramach kwalifikacji do YOG-ów będa liczyły się tylko rozegrane w Szczyrbskim Plesie biegi, czy też będą brane pod uwagę zawody Slavic Cup planowane na najbliższą sobote i niedzielę.

WYNIKI JUNIOR WOMEN

WYNIKI PDF SENIORKA/JUNIORKA

 

W biegu seniorów na dystansie 10 kilometrów niestety nie mamy naszego zawodnika na podium. Bieg wygrał Słowak Peter Mlynar, przed dwójką Czechów Radkiem Sretrem i Jakubem Sikorą. Najlepszy Polak to podobnie jak wczoraj zawodnik UKS Regle Kościelisko Andrzej Pradziad, który ze stratą 1:10,5 sekundy został sklasyfikowany na sódmym miejscu. Tuż za Pradziadem mamy Daniela Iwanowskiego z UKS Rawa Siedlce. Iwan, jak sam przekazał, powoli dochodzi do siebie po przebytej chorobie.

Bieg ukończyło 26 zawodników.

WYNIKI MEN

WYNIKI PDF SENIOR/JUNIOR

 

Bieg juniorów wygrał Słowak Jan Koristek (1996) ze Słowacji. Tylko 6,5 sekundy do Słowaka stracił Mateusz Haratyk (1998), który, śladem koleżanek także stanął dzisiaj na drugim stopniu podium. Podium uzupełnił Czech Tomas Kotraba. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce ( z jednym wyjątkiem) także należą do anszych zawodników:

4. Wojciech Fojcik (1997)

5. Maciej Popieluch (1998)

6. Damian Dawid (2000)

7. Mikołaj Michałek (1998)

9. Marek Welusz (1999)

10. Łukasz Bachleda (1998)

 

WYNIKI JUNIOR MEN

 

KaCe

Wyniki dzięki : Martin Mlynar/distance-sport.sk

FOTO.skipol.pl

 

Komentarze - 3

kibic

Opublikowano: 2016-01-06 21:28:38

czyli z chlopakow to juz wiadomo na 100%, ze pojedzie Haratyk. Z dziewczyn wynika, ze Kolodziej. O ile juz nie bedzie dodatkowych biegow. Jesli beda, to u dziewczyn sytuacja moze sie zmienic.

biegacz starszy od węgla

Opublikowano: 2016-01-07 19:56:05

Panie redaktorze w ramach tych samych zawodów rozegrano również biegi dla weteranów (6 stycznia 2016 godzina 15). Szkoda,że Pan nie wspomniał o starcie pozostałych Polaków.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-01-07 20:07:38

Zwrócilismy się do Słowaków z prośbą o wyniki, czekamy

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl