Therese Johaug i Maurice Manificat najlepsi łyżwą w Novym Meste [WYNIKI]

2016-01-23

Therese Johaug wygrała kolejny bieg Pucharu Świata w biegach narciarskich. Tym razem najlepsza była w Novym Meste na Morave w biegu na 10km stylem dowolnym. Wśród mężczyzn w rywalizacji na dystansie 15km najlepszy okazał się Maurice Manificat.

Wśród mężczyzn w walce o zwycięstwo liczyło się tylko dwóch zawodników, Maurice Manificat i Martin Sundby.Przez pierwszą część dystansu prowadził Norweg. Jednak w drugiej części zamiast, tak jak to robił do tej pory, przyspieszyć, nie dał rady dotrzymać kroku biegnącemu minutę za nim Francuzowi.

Ostatecznie Maurice Manificat wygrał z przewagą 10,8 sek, a Martin Johnsrud Sundby musiał walczyć o obronę drugiego miejsca. Bardzo dobry bieg na ostatniej pętli sprawił, że trzecie miejsce zajął Sergey Ustiugov tracąc do Sundbiego 2,2 sek.

Czwarte miejsce zajął Evgeniy Belov (+29,5 sek), piąty był Finn Haagen Krogh (+32,7), a szóste miejsce zajął Alexey Chervotkin (+33,3).

Na starcie stanęło dwóch Polaków, Jan Antolec zajął 58. miejsce tracąc do zwycięzcy 3 minuty 9,7sek, Paweł Klisz uplasował się na 73. pozycji ze stratą 4:43,4.

WYNIKI BIEGU

KLASYFIKACJIA PŚ

Therese Johaug od początku prowadziła, nie była to jednak znacząca przewaga, na kolejnych punktach pomiaru czasu nie przekroczyła 10 sekund. Zmieniały się za to zawodniczki za jej plecami, na półmetku druga była Heidi Weng. Później Weng osłabła, co pozwoliło wysunąć się na drugie miejsce Jessi Diggins. Ostatecznie najlepiej z dystansem poradziła sobie Astrid Jacobsen, co dało jej drugie miejsce ze stratą 4,6 sek do Johaug.

Na miejscu trzecim ostatecznie sklasyfikowana została Jassica Diggins (+9,3 sek), czwarta była Charlotte Kalla (+13,5 sek). Ostatecznie Heidi Weng dała się wyprzedzić jeszcze Ragnhild Haga (+29,4) i ostatecznie zajęła szóste miejsce ze stratą 31,1 sek do zwyciężczyni.

Bardzo cieszymy się, że pod nieobecność Justyny Kowalczyk, mogliśmy zobaczyć Polkę w zawodach najwyższej rangi. Martyna Galewicz zajęła 52. miejsce w stawce 62 sklasyfikowanych zawodniczek. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 3 minuty 19,8 sek.