Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norwegowie zwyciężają w biegach sztafetowych w Novym Meste [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-01-24

Bez niespodzianki, czyli pewnym zwycięstwem reprezentacji Norwegii zakończyły się zmagania kobiecych sztafet w ramach Pucharu Świata w Novym Meste na Morave. Również wśród mężczyzn triumfowali reprezentanci Norwegii. Polacy nie ukończyli zmagań, ponieważ zostali zdublowani.

 

W biegu mężczyzn Norwegowie na prowadzenie wyszli na drugiej zmianie. Martin Sundby pobiegł prawie pół minuty szybciej niż kolejny zawodnik i rozerwał czołówkę. Biegnący na trzeciej zmianie Mathias Rundgreen utrzymał pół minutową przewagę nad goniącymi Rosjanami. I nawet świetny bieg Sergieja Ustiugova na ostatniej zmianie nie zdołał zniwelować przewagi z jaką na trasę wyruszył Finn Haagen Krogh.

 

Ostatecznie Norwegowie (Sjur Roethe, Martin Johnsrud Sundby, Mathias Rundgreen i Finn Haagen Krogh) zwyciężyli 6,0 sek przed Rosjanami (Evgeniy Belov, Aleksander Legkov, Alexey Chervotkin oraz Sergey Ustiugov). Na trzecim miejscu finiszowali Włosi (strata +54,3 sek) biegnący w składzie Dietmar Noeckler, Francesco de Fabiani, Roland Clara i Federico Pellegrino.

 

Miejsce czwarte zajęli reprezentanci Niemiec, na piątej pozycji zawody skończyli zawodnicy z drugiej reprezentacji Norwegii, a szóste miejsce zajęli Szwajcarzy.

 

Polacy (Maciej Staręga, Jan Antolec, Dominik Bury i Paweł Klisz) nie ukończyli zmagań. Niemal przez cały dystans biegli na ostatnim miejscu i zostali zdublowani tuż po rozpoczęciu ostatniej zmiany.

WYNIKI

PUCHAR NARODÓW

 

Prowadzenie Norweżek, ani przez moment nie było zagrożone. Pierwszą zmianę wygrała Ingvild Flugstad Oestberg, wypracowując biegnącej na drugiej zmianie Heidi Weng blisko pół minuty przewagi. Heidi okazała się dziś "czarną owcą" w norweskiej drużynie, bo jako jedyna nie wygrała swojej zmiany, jednak jej strata do Kristy Parmakoski i Sadie Bjornsen była symboliczna. Trzecią zmianę wygrała Therese Johaug, a formalności dopełniła Astrid Jacobsen, która doprowadziła drużynę z przewagą +42.1 sek nad Amerykankami.

 

Drugie miejsce dla sztafety Stanów Zjednoczonych w składzie: Sophie Caldwel, Sadie Bjornsen, Elizabeth Stephen i Jessica Diggins. Trzecie miejsce zajęły Finki biegnące w składzie: Anne Kylloenen, Krista Parmakoski, Riitta-Liisa Roponen i Kerttu Niskanen.

 

Czwarte miejsce zajęły Niemki, piąte były Szwedki, a na szóstej pozycji uplasowały się Włoszki.

WYNIKI 

 

/huk/

Komentarze - 4

Bogdan

Opublikowano: 2016-01-24 14:51:41

I co niby Starega to taki dobry zawodnik masakra

Xander

Opublikowano: 2016-01-24 15:40:59

Kompromitujący występ naszych biegaczy. Nie ma sensu wystawiać sztafety skoro przegrywamy nawet z trzecią drużyną Czech. Tragicznie rozpoczął Staręga, który jest naszym liderem. Przyczepić się tylko nie mozna do Dominika dla którego był do debiut. On jest jedynym perspektywistycznym zawodnikiem na dystanse wśród naszych biegaczy. Kadra A powinna wyglądać tak: Staręga, Bury i Motor. Nikt więcej się nie nadaje.

Olaf

Opublikowano: 2016-01-24 20:59:46

To szkoda nawet pisac tak zle nigdy nie bylo ten trener to chyba trenuje kogos innego bo to co sie dzieje to jest juz parodia

kibic

Opublikowano: 2016-01-25 15:45:10

W tym sezonie wyjątkowo wszystko się sypie.Chyba najgorszy sezon Polaków w zimie od lat.Nawet już w faworyzowanych skokach narciarskich nie idzie i nie zmieni tego 3 miejsce ostatnio.W biegach to jest katastrofa, już nawet Kowalczyk sobie nie radzi.A reszta żeńskiej ekipy jest po prostu ze szkła i nigdzie nie startuje.Staręga dał nadzieję że coś może z niego będzie ale też dostosował się do słabiusieńkich kolegów.W kombinacji norweskiej też albo są ze szkła jak Kupczak który coś rokował albo nie jeżdzą na zawody.A tych zawodów w tym sezonie jak na lekarstwo bo tylko odwołują głównie.Jest fatalnie i nic się nie zanosi na to żeby było lepiej.Jak widziałem roześmianą buźkę Prezesa Tajnera w Zakopanem to mnie mierziło ze złości.A jeszcze na dodatek w biathlonie mimo że nie należy do Tajnera i spółki, również idzie fatalnie w tym sezonie.O męskim to szkoda gadać a kobiety też słabo.Jak nie idzie to wszędzie.Wychodzi na to że będzie to najgorszy sezon w sportach zimowych od lat.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl