Urszula Łętocha, Dominik Bury i Kamil Bury w czołowej dziesiątce Mistrzostw Niemiec! [WYNIKI]

2016-01-29

Nadchodzący weekend to nie tylko zmagania w Pucharze Świata, ale i biegowe mistrzostwa Niemiec, które gości Steinbach-Hallenberg w Turyngii. Piątek stał pod znakiem zmagań w sprincie w stylu dowolnym, a w czołowej dziesiątce biegi ukończyło trzech z sześciu reprezentantów Polski. Najwyżej, na 5. lokacie wśród juniorów, znalazł się Dominik Bury!

W Mistrzostwach Niemiec rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych, od juniorów U-16 (nasz junior C) do seniorów. W zawodach, znajdujących się w kalendarzu FIS, gościnnie startowali zawodnicy naszej kadry młodzieżowej.

Rywalizacja toczyła się na trasie sprintu liczącej 1.6 kilometra. Nasi biegacze i biegaczki w dużej mierze nie zawiedli - wśród juniorów (U20) 5. miejsce wywalczył Dominik Bury. W kwalifikacjach, gdzie razem biegli juniorzy U18, U20 i seniorzy Dominik był 17. uzyskując czas 3:31.35. W tej samej kategorii - juniorów do lat 20. - 22. pozycję wywalczył Patryk Borkowski (w kwalifikacjach 44. czas - 3:41.66).

W kategorii seniorów startowało trzech biało-czerwonych. Najwyżej na 10. pozycji uplasował się Kamil Bury. Kamil kwalifikacje przeszedł z rezultatem 3:26.57, co dawało mu 12. pozycję. Jedną lokatę niżej sklasyfikowano, Bartłomieja Ruckiego, a na 13. miejscu znalazł się Mateusz Chowaniak.

Mistrzem Niemiec seniorów został Markus Weeger, a wśród juniorów wygrał Felix Daudert.

Podobnie jak ma to miejsce w Polsce połączono seniorki z juniorkami A. W tej kategorii Urszula Łętocha zajęła 10. lokatę. W kwalifikacjach dystans 1.6 kilometra pokonała w 4 minuty i 8 sekund co było 16. rezultatem. Zwyciężyła Victoria Carl, a najlepszą juniorką była Antonia Fraebel, która zajęła 3. miejsce.

PEŁNE WYNIKI KWALIFIKACJI

PEŁNE WYNIKI FINAŁÓW

Już jutro w Niemczech zostaną rozegrane biegi na 5 kilometrów (kobiety) i 10 kilometrów (mężczyźni) stylem klasycznym.