Mistrzostwa Niemiec: Dominik Bury 16., Urszula Łętocha 24. w biegach techniką klasyczną! [WYNIKI]

2016-01-30

Po wczorajszych sprintach dziś w niemieckim Steinbach-Hallenberg w ramach mistrzostw kraju rozegrane zostały biegi techniką klasyczną. Panie rywalizowały na trasie 5, a panowie 10 kilometrów. Ponownie z dobrej strony pokazali się gościnnie startujący Polacy, zwłaszcza 16. Dominik Bury i 24. Urszula Łętocha.

U naszych zachodnich sąsiadów ponownie pojawili się nie tylko rodzimi reprezentanci, ale także Kanadyjczycy oraz Polacy, także dziś zaliczając udane występy. Wśród 80 biegaczy, którzy pojawili się na starcie 10 kilometrów klasykiem, 16. pozycję wywalczył debiutujący ostatnio w PŚ w Planicy Dominik Bury. Na metę przybiegł w czasie 28:46, a do triumfatora, 26-letniego Sebastiana Eisenlauera, stracił niespełna 2,5 minuty (2:29.5). W czołowej trzydziestce znalazło się jeszcze miejsce dla Mateusza Chowaniaka z Kościeliska - czas 29:35 dał mu 28. lokatę. Gorzej tym razem spisał się Kamil Bury, notując 38. rezultat (30:06.9) i stratę ponad 3 minut do zdobywcy 1. pozycji. 4. miejsca niżej zameldował się Bartłomiej Rucki z czasem 30:21.1.

PEŁNE WYNIKI MĘŻCZYZN

Wśród Pań polskie barwy reprezentowała ponownie tylko Urszula Łętocha, która jak na nadzieję ojczystych biegów i przyszłą następczynię Justyny Kowalczyk przystało, spisała się bardzo dobrze. W stawce 60 zawodniczek uplasowała się na 24. pozycji. Całą trasę 5 kilometrów klasykiem Polka pokonała w nieco ponad 16 minut (16:11.5). Do najlepszej dziś Sandry Ringwald brakowało jej niespełna 2 minut. Polkę pokonały jednak także dużo młodsze reprezentantki Niemiec, urodzone w 1998 czy 1999 roku.

PEŁNE WYNIKI PAŃ

Już jutro w Niemczech rozegrane zostaną konkurencje Skiathlonu na trasie 10 (juniorki), 15 (seniorki), 20 (juniorzy) i 30 kilometrów (seniorzy).