Dusan Kozisek i Sandra Schuetzova wygrywają Slavic Cup w Kremnicy-Skalce

2016-02-27

Czesi zdominowali rozgrywane w Kremnicy - Skalce kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich FIS Slavic Cup. Najlepsi z Polaków byli Klaudia Kołodziej trzecia wśród kobiet i Jan Antolec, który zajął 5. miejsce wśród mężczyzn.

Przyznać trzeba, że obsada rozgrywanych na Słowacji sprintów była słaba. Na starcie stanęło 21 mężczyzn i tylko 10 kobiet. Zastanawia nas coraz większy spadek znaczenia zawodów mających rangę Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich, którego zwycięzca ma prawo startu w I periodzie Pucharu Świata. Nie ma w Polsce, Czechach i na Słowacji zawodnika i zawodniczki, którzy chcieliby wystartować w Pucharze Świata?

Finał mężczyzn wygrał Czech Dusan Kozisek przed swoim rodakiem Janem Bartonem i Słowakiem Peterem Mlynarem. Stawkę czteroosobowego (całe zawody przeprowadzane były według starej - czteroosobowej formuły) uzupełnił Jakub Graef z Czech.

Jan Antolec został sklasyfikowany na miejscu piątym (a więc był w swoim półfinale trzeci), Dawid Bril był 15., a Wojciech Pelczar 18.

Wśród kobiet wygrała Czeszka Sandra Schuetzova przed Barborą Klementovą ze Słowacji i Klaudią Kołodziej - naszą reprezentantką na niedawno zakończone Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lillehammer 2016. Klaudia Była jedyną Polką na starcie dzisiejszego biegu. Czwarte miejsce zajęła Słowaczka Eva Segecova.