Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dusan Kozisek i Sandra Schuetzova wygrywają Slavic Cup w Kremnicy-Skalce

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-02-27

Czesi zdominowali rozgrywane w Kremnicy - Skalce kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich FIS Slavic Cup. Najlepsi z Polaków byli Klaudia Kołodziej trzecia wśród kobiet i Jan Antolec, który zajął 5. miejsce wśród mężczyzn.

 

Przyznać trzeba, że obsada rozgrywanych na Słowacji sprintów była słaba. Na starcie stanęło 21 mężczyzn i tylko 10 kobiet. Zastanawia nas coraz większy spadek znaczenia zawodów mających rangę Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich, którego zwycięzca ma prawo startu w I periodzie Pucharu Świata. Nie ma w Polsce, Czechach i na Słowacji zawodnika i zawodniczki, którzy chcieliby wystartować w Pucharze Świata?

 

Finał mężczyzn wygrał Czech Dusan Kozisek przed swoim rodakiem Janem Bartonem i Słowakiem Peterem Mlynarem. Stawkę czteroosobowego (całe zawody przeprowadzane były według starej - czteroosobowej formuły) uzupełnił Jakub Graef z Czech.

 

Jan Antolec został sklasyfikowany na miejscu piątym (a więc był w swoim półfinale trzeci), Dawid Bril był 15., a Wojciech Pelczar 18.

 

Wśród kobiet wygrała Czeszka Sandra Schuetzova przed Barborą Klementovą ze Słowacji i Klaudią Kołodziej - naszą reprezentantką na niedawno zakończone Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lillehammer 2016. Klaudia Była jedyną Polką na starcie dzisiejszego biegu. Czwarte miejsce zajęła Słowaczka Eva Segecova.

 

WYNIKI FINAŁ                    WYNIKI KWALIFIKACJI

 

huk

 

Komentarze - 2

Kruca fuks

Opublikowano: 2016-02-27 20:03:42

Kruca fuks, ale nasi walnęli FISpunkty. Gratulacje, zwłaszcza dla panów.

laik

Opublikowano: 2016-02-28 09:59:00

Czy Kolodziej I Bury oraz Letocha maja prawo startowac w PS? Moze napiszcie cos o zasadach w tym sporcie bo my laicy nie mamy zielonego pojecia. I pytanie czy chinska medalostka olimpijska to ta sama ktora niegdys w Kanadzie startowala jako dziecko I dobiegla kilka minut za najlepszymi

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl