Biegi masowe na zakończenie sezonu Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup, Klaudia Kołodziej i Jan Antolec na 4 miejscach

2016-02-28

Jan Antolec i Klaudia Kołodziej zajęli czwarte miejsca w biegach masowych w ostatnim biegu Slavic Cup w biegach narciarskich. Zaowdy w Kremnicy były finałem cyklu mającego rangę Pucharu Kontynentalnego.

Słowacka Kremnica/Skałka gościła zawodników z czterech krajów: Czech, Słowacji, Węgier i Polski, którzy rywalizowali we wczorajszych sprintach stylem dowolnym i dzisiejszych biegach ze startu wspólnego klasykiem.

W rywalizacji panów na dystansie 15 kilometrów zwyciężył Peter Mlynar ze Słowacji, który wyprzedził Czechów Dusana Koziska i Jakuba Graefa odpowiednio o 0,5 i 1,6 sekundy. Czwarte miejsce zajął Jan Antolec ze stratą 2,9 sekundy. FIS punkty Antolca to 49,16 !

W biegu panów, który ukończyło 23 zawodników, mieliśmy sporą grupę naszych zawodników. Dziewiąte miejsce zajął Bogusław Gracz, 12 lokata to młodszy brat Jana, Kacper Antolec, który zajął trzecie miejsce w biegu juniorów. Obaj panowie startowali jeszcze wczoraj w Białce Tatrzańskiej w Biegu Zbójników.

Bieg kobiet, który ukończyło 11 pań to zwycięstwo Sandry Schuetzowej z Czech, przed Słowaczkami Anetą Smerciakovą i Barborą Klementovą. Czwarte  miejsce zajęła Klaudia Kołodziej, która niedawno reperzentowała nasz kraj na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. Klaudia wygrała jednocześnie bieg w klasyfikacji juniorek.