Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ski Tour Canada (4): Weng minimalnie lepsza od Johaug, Kowalczyk 17., wśród mężczyzn wygrywa Ustiugov

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-03-05

Heidi Weng wygrała czwarty etap Ski Tour Canada - bieg pościgowy stylem dowolnym rozgrywany na dystansoie 10km w Quebecu. Justyna Kowalczyk zmagania zakończyła na 17. miejscu. Wśród mężczyzn triumfował Sergey Ustiugov, Maciej Staręga był 51.

Wśród mężczyzn prowadzenie utrzymał Rosjanin Sergey Ustiugov. Tuż po starcie w szaleńczy pościg za Rosjaninem ruszył Emil Iversen, najpierw szybko dogonił Pettera Northuga, a następnie razem z bardziej doświadczonym kolegom walczyli o dogonienie lidera. Doświadczenie jednak okazało się, bo w decydującym momencie Iversenovi brakło sił, a Northug spokojnie dobiegł do mety z niemal identyczną stratą jak na starcie.

 

Ostateczna kolejność na mecie przedstawiała się następująco: Sergey Ustiugov 17,7 sek przed Petterem Northugiem i 1:02,2 Emilem Iversenem. O czwarte miejsce, ku uciesze miejscowej publiczności, powalczył Alex Harvey wyprzedzając na finiszu Martina Johnsruda Sundby (minuta 50 sekund straty). Czołową szóstkę zamknął Finn Haagen Krogh (+3:28,2).

 

Maciej Staręga zmagania zakończył na 51. miejscu z 64. czasem netto biegu i stratą 2:39,6 do najszybszego dziś na trasie Martina Sundby.

 

WYNIKI BIEGU

LISTA FIS PUNKTÓW

KLASYFIKACJA SKI TOUR

 

////////////////////

 

Heidi Weng jako pierwsza wyruszyła na trasę dzisiejszego biegu z 12-sekundową przewagą nad Therese Johaug. Jednak Therese dogoniła koleżankę z drużyny już po niespełna dwóch kilometrach. Później to Therese dyktowała tempo i kwestią czasu wydawało się zgubienie trzymającej się tuż za plecami Weng. Heidi jednak wytrzymała kolejne ataki Therese i na finiszowej prostej okazała się minimalnie lepsza.

 

Jako trzecia linię mety przekroczyła, biegnąca przez większość dystansu samotnie, Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Jej strata do czołowej dwójki wzrosła do minuty i pięciu sekund. Czwarte miejsce dla kolejnej Norweżki, Maiken Caspersen Falla na dystansie dała się wyprzedzić tylko Jacobsen i na mecie pojawiła się 1:37,6 po zwyciężczyni. Piąta ze stratą 1:48,1, była Jessica Diggins, a czołową szóstkę zamknęła Ingvild Flugstad Oestberg (+1:52,0).

 

Justyna Kowalczyk zmagania zakończyła na 17. miejscu, 4 minuty 29,2 sekundy po zwyciężczyni. licząc czasy netto Polka uzyskała 26. rezultat 1:39,4 gorszy od najszybszej Therese Johaug.

 

WYNIKI BIEGU

LISTA FIS PUNKTÓW

KLASYFIKACJA SKI TOUR

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl