Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ski tour Canada: skiathlon dla Sundby'ego, Maciej Staręga zakończył bieganie w Kanadzie [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-03-09

Zwycięstwem Norwega Martina Johnsruda Sundby'ego zakończył się bieg łączony (skitahlon) na dystansie 30 km mężczyzn. Niestety z udziałem w Ski Tour Kanada pożegnał się Maciej Staręga, który został zdublowany na ostatniej pętli.

 

Do dwudziestego ósmego kilometra działo się niezbyt wiele, na prowadzeniu znajdowała się kilkunastoosobowa grupa zawodników. Po ostatnim pomiarze czasu przed metą zaatakował Sundby, który momentalnie zyskał kilkanaście metrów przewagi i jako pierwszy przeciął linie mety. Końcówka biegu mogła być bardziej emocjonująca, jednak wyglądało na to, że atatk Norwega zaskoczył lidera Ski Tour Canada Sergieja Ustjugowa. Dopiero na ostatnich kilkuset metrach Rosjanin, którego starta w pewnym momencie wynosiła nawet 10 sekund,  zdecydowanie przyśpieszył i zminimalizował stratę na mecie do 2,8 sekundy. Trzecia lokata dla Fina Matti Heikinena. W pierwszej dziesiątce mamy jeszcze trzech Norwegów, kolejno Krogha, Toensetha i Holunda. Siódme miejsce zajął Kanadyjczyk Alex Harvey, kolejne lokaty do Maurice Manificat (FRA) Aleksander Bessmertnych i kolejny Kanadyjczyk Ivan Babikov. Petter Northug, który podjął próbę ataku na początku ostatniej pętli dystansu dobiegł jako jedenasty.

 

Z Ski Tour Canada pożegnał się niestety Maciej Starąga, który został zdublowany po 28 kilometrze, niewiele zabrakło Maćkowi do ukończenia biegu i dalszej rywalizacji w Tourze.

 

Przypomniał także o sobie najstarszy biegający w tej chwili w Pucharze Świata zawodnik, czyli 39 letni Czech Lukas Bauer. Czech w części klasycznej biegł w czołówce i przed zmianą nart tracił tylko półtorej sekundy do prowadzącego wtedy Sundbyego. Styl dowolny nie jest mocną stroną sympatycznego Czecha, w drugiej części dystansu stracił pona półtorej minuty lokując sie ostatecznie na 18 pozycji.

WYNIKI BIEGU

 

W klasyfikacji generalnej Touru na prowadzeniu nadal Rosjanin Sergiej Ustjugow, który o 47,3 sekundy wyprzedza Pettera Northuga i dzisiejszego tryumfatora Sundby'ego  o 1:04,5 minuty. Do zakończenia Pucharu Świata i jednoczesnie Ski Tour Canada zostały jeszcze dwa biegi 11 marca bieg indywidualny na 15 km stylem dowolnym i finałowy bieg pościgowy klasykiem także na dystansie 15 km. Jeszcze ciekawostka, kryształowe kule za zwycięstwo w Pucharze Świata po raz pierwszy w historii zostaną wręczone poza Europą.

KLASYFIKACJA SKI TOUR CANADA

 

kace

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl