Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nowy rekord świata w 24h biegu na nartach, 438,575 km Erika Wickstroma

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-04-01

Nowy rekord świata w 24 godzinnym biegu na nartach należy od dzisiaj do Erika Wickstroma ze Szwecji. Zawodnik przebiegł nieprawdopodobne 438,575 kilometra.

 

Wczoraj o godzinie 7.20 rano w szwedzkim Trondheim Wickstrom wyruszył na trasę 24 godzinnego biegu na nartach z jednym celem pobić rekord świata należący do Fina Teemu Virtanena który wynosił 433 kilometry.

Na trasę biegu panowie wyruszyli w trójkę, Wickstrom, Virtanen i Denis Kabanow z Rosji. Jako pierwszy po 16 godzinach odpadł Rosjanin, Fin Virtanen poddał się po 21 godzinach, Wickstrom ostatnie 3 godziny biegu pokonywał już samotnie.

 

To było bardzo ekscytujące wyzwanie, poznałem granice swojego ciała zarówno fizyczne jak i psychiczne, jednak nie sądzę, żebym zdecydował się na  to jeszcze raz. Przez ostatnie trzy godziny kiedy biegłem sam wydawało mi się, że biegnę w tunelu, w którym mogę biec tylko do przodu. Niesamowite odczucia - powiedział na mecie szczęśliwy rekordzista świata.

TUTAJ film z wydarzenia.

 

Bieg odbywał się w godzinach 7.20h 31 marca do 7.20h 1 kwietnia w Valadalen na 412 metrowej pętli, techniką klasyczną.

 

źródło i foto: facebook.com/skiclassics/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl