Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Skandynawia, Rosja i Grecja (!) rozegrały krajowe mistrzostwa [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-04-03

W pięciu krajach rywalizowano w ten weekend o krajowe tytuły w biegach narciarskich. Zebraliśmy wyniki z Norwegii, Szwecji, Finlandii, Rosji, a także Grecji.

 

fot. To nie Skandynawia, ale północ Grecji! Tam też biegają na nartach!

 

Wiosenne ostatki biegowe to zazwyczaj albo maratony, albo krajowe czempionaty w krajach, które mają śnieg (w tym w zabielonej jak zawsze pod koniec marca Polsce!), albo jedno i drugie razem. Tak właśnie było w Szwecji, Rosji i Norwegii, gdzie najlepsi biegacze walczyli na 30 i 50 kilometrów. Ale były też inne dystanse.

 

 

NORWEGIA

 

Druga część mistrzostw tego kraju zasłynęła w światku głównie jako miejsce pierwszego po przerwie macierzyńskiej starcia Marit Bjoergen i Therese Johaug. Do tego z powodu kontuzji doświadczonej zawodniczki nie doszło, ale i bez niej zawody obfitowały w znane nazwiska. W dniach 1-2 kwietnia w Beitostoelen rywalizowano na 5, 10, 30 i 50 km łyżwą. Zmagania miały dwóch bohaterów: wspomnianą Johaug oraz Martina Johnsruda Sundby'ego, którzy na najwyższym stopniu podium stawali w oba dni. Małym objawieniem okazał się urodzony w 1994 roku Magne Haga, który na królewskim dystansie zajął bardzo dobre 3. miejsce.

 

WYNIKI 5 KM

WYNIKI 30 KM

WYNIKI 10 KM

WYNIKI 50 KM

 

 

SZWECJA

 

Podobnie jak u zachodnich sąsiadów, także w Szwecji (Gallivare) najlepsi krajowi biegacze pokonywali 30 i 50 km, tyle tylko, że techniką klasyczną. Do historii na mecie przeszła Charlotte Kalla, która – wygrywając – zdobyła swoje 22 złoto tej imprezy, podobnie jak w 1990 roku uczyniła to Antonina Ordina. Najlepszym mężczyzną okazał się Marcus Hellner.

 

WYNIKI 30 KM

WYNIKI 50 KM

 

 

FINLANDIA

 

W Finlandii najlepszych biegaczy gościło Taivalkoski. W piątek walczyły teamy sprinterskie (zwycięstwo Kainuun Hiihtoseura 1 z Anne Kylloenen w składzie oraz Vuokatti Ski Team Kainuu 1 z Marttim Jylhae), w sobotę odbyły się prologi klasykiem na 3,75 i 7,5 km, a w niedzielę biegi pościgowe na 10 i 15 km łyżwą. Na uwagę zasługuje szczególnie występ najlepszego w oba dni Matti Heikinena.

 

WYNIKI PROLOG K

WYNIKI PROLOG M

WYNIKI 10 KM

WYNIKI 15 KM

 

 

ROSJA

 

Ośrodek w Tyumenie oblężenie biegaczy przeżywa już od 23 marca, bowiem od tego czasu do minionego piątku rozegrano tam łącznie aż 8 różnych konkurencji: skiathlon, sprint łyżwą, biegi na 10 i 15 km klasykiem oraz łyżwowe maratony. Bohaterem imprezy ogłosić można trzykrotnego medalistę Siergieja Ustiugowa.

 

WYNIKI SKIATHLON K

WYNIKI SKIATHLON M

 

WYNIKI SPRINT M

WYNIKI 10 KM

WYNIKI 15 KM

WYNIKI 30 KM

WYNIKI 50 KM

 

 

GRECJA

 

Prawie półtora tysiąca metrów nad poziomem morza i zawody w biegach narciarskich pod koniec marca? Tak, na północy Grecji, w Pigadia Ski Senter. Sto kilometrów na zachód od Salonik odbył się sprint oraz biegi na 5 km łyżwą. To nic, że żadna z konkurencji nie przyciągnęła więcej niż 15 narciarzy. My takiej egzotyce bijemy brawo. I czekamy na występy w ważniejszych zawodach, bo im nas więcej, tym lepiej. Wyniki prezentują się tak:

 

WYNIKI SPRINT K

WYNIKI SPRINT M

WYNIKI 5 KM K

WYNIKI 5 KM M

 

Zebrał MCh

fot. eox.gr

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl