Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maciej Staręga wygrywa sprinty FIS w Bruksvallarnie [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-04-07

W Polsce wiosna, a nasz najlepszy biegacz narciarski Maciej Staręga jeszcze startuje i to z jakim skutkiem. Dzisiaj Maciek wygrał sprinty w ramach zawodów Fjalltoploppet w szwedzkiej Brukvallarnie. W finale pokonał min. Szwajcara Dario Colognę.

 

Trzydniowe zawody w Szwecji to dzisiejszy sprint stylem dowolnym na dystansie jednego kilometra oraz niedzielny bieg na 30 kilometrów ze startu wspólnego także stylem dowolnym. Jutro zaplanowano nietypową, zabawową konkurencję czyli sprint na 100 metrów. Wrócmy jednak do dzisiejszych sprintów.

Maciek wygrał kwalifikacje, w ćwierćfinałach oprócz wygrania swojego biegu uzyskał także najlepszy czas 2:15,38 minuty. Półfinał to także zwycięstwo Maćka z czasem 2:15,41. Wreszcie finał i czas 2:19,91. Szwajcar Dario Cologna drugi w finale stracił do Maćka 1,26 sekundy, trzeci Emil Johansson to już strata 1,86 sekundy.

Maciek tak skomentował dzisiajszy występ: muszę powiedzieć, że ciężko było się zmusić do walki, w czasie zawodów panowała wysoka temperatura, śnieg był ciężki i grząski. Wprawdzie organizatorzy ratowali trasę chemią (saletra) jednak i tak było co robić. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się wygrać z takim zawodnikiem jak Cologna.

Zapytaliśmy Maćka o przebieg finału: cały bieg kontrolowałem sytuację, prowadziłem przez cały dystans, walka o drugie miejsce rozgrywała się za moimi plecami.

Szkoda, że tego nie można było zobaczyć na żywo, Maciej Staręga prowadzi, za nim walka o drugie miejsce, miejmy nadzieję, że to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek w finałach sprintu, pozostaje czekać na identyczny scenariusz w sprintach Pucharu Świata, czego chyba życzymy sobie wszyscy.

 

WYNIKI SPRINTÓW

 

Przeczytajcie także jak Maciek podsumowywuje swój sezon TUTAJ, kolejny wpis na blogu zawodnika.

 

kace

 

Komentarze - 1

DBK

Opublikowano: 2016-04-07 22:12:31

Wielkie gratulacje dla Macieja!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl