Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk już wygrywa - na początek zawody FIS w Muonio

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-11-11

Od zwycięstwa sezon zimowy rozpoczęła Justyna Kowalczyk. Na początek były to FIS-owskie zawody w Muonio, gdzie Polka przygotowuje się do inauguracji Pucharu Świata. 

 

Pierwszą konkurencją trzydniowych zawodów był sprint techniką klasyczną. Justyna Kowalczyk zwyciężyła pewnie, wygrywając wszystkie biegi począwszy od eliminacji. W kwalifikacjach drugie miejsce zajęła Anna Svendsen z Norwegii, tracą do Polki 1,83 sekundy. Natomiast trzecia była Finka Aino-Kaisa Saarinen (3,52sek straty).

 

W ćwierćfinale Kowalczyk wyprzedziła Finkę Andreę Julin, Yelenę Kolominę z Kazachstanu i Białorusinkę Inę Lukoninę. Z kolei w półfinale Polka zostawiła w tyle Białorusinki Anastasię Kirillovą i Polinę Seronosovą oraz Finkę Julin.

 

W finałowym biegu jako pierwsza na linii mety pojawiła się Justyna Kowalczyk. Na drugim miejscu finiszowała Anna Svendsen, trzecie miejsce zajęła Yulia Tikhonova z Białorusi, a stawkę finałowego biegu zamknęła Anastasia Kirillova.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI          WYNIKI FINAŁÓW

 

Wśród mężczyzn w kwalifikacjach najlepszy okazał się Fin Ari Luusua, wygrywając przed Marko Klipem z Estonii i Finem Anssi Pentsinenem.

 

W finale ponownie najlepszy okazał się Ari Luusua przed Anssi Pentsinenem. Kolejne miejsce dla Norwegów, trzeci był Erik Valnes, a czwarty Torgeir Sulen Hovland.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI          WYNIKI FINAŁÓW

 

Warto dodać, że na starcie stanęło 120 mężczyzn i blisko 80 kobiet. Jutro w planie są bigi dystansowe techniką klasyczną - 5km kobiet i 10km mężczyzn.

 

foto: facebook.com/kibicujjustynie

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl