Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Muonio i Gaellivare - ciąg dalszy weekendowej rywalizacji w Skandynawii

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-11-13

W niedzielę w Muonio, już bez udziału Justyny Kowalczyk, rywalizowano techniką dowolną. Bieg kobiet na 10km wygrała Emilie Kristoffersen, a wśród panów dystans o 5km dłuższy najszybciej pokonał Lari Lehtonen. Z kolei w szwedzkim Gaellivare z reprezentantami gospodarzy zmierzyła się kadra Czech.

 

Trzeciego dnia zawodów w Muonio biegano łyżwą, więc zgodnie z zapowiedziami na starcie nie zobaczyliśmy Justyny Kowalczyk. W biegu na 10km kobiet zawodniczki gospodarzy pogodziła Norweżka Emilie Kristoffersen. Drugie miejsce z 13,1sek straty zajęła Laura Mononen, a trzecia, ze stratą 20,6sek, była Anne Kylloenen.

 

Na czwartym miejscu uplasowała się Yelena Kolomina z Kazachstanu, piąte miejsce zajęła Białorusinka Polina Seronosova, a szósta była Finka Susanna Saapunki. Wśród juniorek triumfowała Anni Alakoski.

 

Bieg mężczyzn na 15km stylem dowolnym wygrał, podobnie jak wczorajsze zmagania klasykiem, Lari Lehtonen z Finlandii. Drugie miejsce zajął Islandczyk Snorri Einarsson (strata 30,5sek), a trzeci był Fin Perttu Hyvarinen (+31,3sek).

Miejsce czwarte zajął Michail Semenov z Białorusi, piąty był jego rodak Mikhail Kuklin, a czołową szóstkę zamknął Audun Erikstad z Norwegii. Najlepszym juniorem okazał się Fin Remi Lindholm.

 

WYNIKI MUONIO

 

W Gaellivare wczoraj rozegrano sprint techniką dowolną, który zdominowali Czesi. Wśród pan zwyciężyła Karolina Grohova przed Petrą Novakovą i Sandrą Schuetzovą. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Dusan Kozisek przed Michalem Novakiem i Alesem Razymem. Na starcie zabrakło czołowych Szwedzkich zawodników.

WYNIKI KOBIET          WYNIKI MĘŻCZYZN

 

W niedzielę w Gaellivare panie miały do pokonania 11km stylem klasycznym. Wygrała Katerina Smutna (na zdjęciu) przed Petrą Novakovą i Kateriną Berouskovą. Wśród juniorek najlepsza okazała się Maia Majbaeck. 

 

Bieg mężczyzn na 15km stylem klasycznym mężczyzn wygrał Kanadyjczyk Devon Kershaw, drugi był Petr Knop, a trzeci Michal Novak. Bieg juniorów wygrał Simon Stenberg.

WYNIKI KOBIET (WYNIKI JUNIOREK)          WYNIKI MĘŻCZYZN (WYNIKI JUNIORÓW)

 

W zawodach w Gaellivare nie wystartowali najlepsi zawodnicy ze Szwecji, którzy sezon zainaugurują, podobnie jak nasi reprezentanci, za tydzień w Bruksvallarnie.

 

foto:Yngve Johansson, Imega Promotion

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl