Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ingvild Oestberg i Didrik Toenseth wygrywają inaugurację sezonu w Norwegii

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-11-18

Norwegowie swoją inaugurację sezonu mają w Beitostoelen gdzie dziś rozgrywane są biegi stylem klasycznym. Rywalizację wśród pań na dystansie 10km wygrała Ingvild Flugstad Oestberg. Wśród panów na dsansie 15km najlepszy był Didrik Toenseth.

 

W biegu kobiet Oestberg o 13,2 sekundy wyprzedziła Heidi Weng. Trzecia Astrid Jacobsen straciła do zwyciężczyni ponad minutę (1:06,4). Czwarte miejsce zajęła Maiken Caspersen Falla, piąta była Kari Vikhagen Gjeitnes, a szósta Kathrine Harsem.

 

Na mecie zwyciężczyni powiedziała telewizji NRK - Dziwię się, że wszystko poszło tak dobrze, bo nie czułam się zbyt mocna w minionym tygodniu. - Z kolei Jacobsen, która była trzecia ze stratą ponad minuty do zwyciężczyni stwierdziła, że spodziewała się tego. - Było ciężko. Nie trenowałam tak mocno jak to było zaplanowane, a pierwsze zawody są zawsze najtrudniejsze.

 

Na starcie zabrakło zawieszonej Therese Johaug oraz wracającej po urodzeniu dziecka i borykającej się z problemami zdrowotnymi Marit Bjoergen, które dominowały w Beitostoelen w poprzednich latach. Zarówno Oestberg jak i Jacobsen stwierdziły, że brakuje im Marit i Therese, a brak obu liderek jest trudny dla całego zespołu. Na szczęście Bjoergen ma wystartować w jutrzejszym biegu techniką dowolną.

 

WYNIKI KOBIET

 

W rywalizacji mężczyzn na 15km klaskiem najlepszy okazał się Didrik Toenseh, który o 15,7s wyprzedził Torda Asle Gjerdalena. Sklasyfikowany na trzecim miejscu Morten Eide Pedersen do zwycięzcy stracił 24,5s. Czwarte miejsce wywalczył Sjur Roethe, piąty był Andrew Musgrave, a szósty Petter Eliassen.

 

Co ciekawe Toenseth w dzisejszym biegu startował na nartach nieposmarowanych na trzymanie - Przed startem miałem wątpliwości, ale powiedziano nam, że były problemy i smar będzie powodował duże straty. Zostały "czyste" narty i ostatecznie jestem zadowolony, bo udało się pokonać wielu znakomitych biegaczy - powiedział telewizji NRK.

 

Również drugi dziś Gjerdalen chwalił sobie wybór "gołych" nart. - Było ciężko, nie spodziewałem się tak dobrego występu tym bardziej, że właśnie wróciłem po okresie choroby. - Choć w jego prypadku atutem jest przygotowanie głównie do biegów długodystansowych, zwłaszcza Marcialongi, Biegu Wazów i Birkebeinerrennet.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

źródło: langrenn.com

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl