Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Maiken Caspersen Falla i Johannes Hoesflot Klaebo najlepsi w sprincie w Beitostoelen

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-11-20

Ostatnią konkurencją Norweskiego otwarcia sezonu rozgrywanego w Beitostoelen były sprinty techniką dowolną. Wśród kobiet najlepsza okazała się Maiken Caspersen Falla, wśród mężczyzn niespodziewanie wygrał Johannes Hoesflot Klaebo (na zdjęciu) - Mistrz Świata Juniorów z ubiegłego sezonu z Rasnova w sprincie oraz na 10km klasykiem.

 

W rywalizacji kobiet Maiken Caspersen Falla najpierw nie dała szans rywalkom w eliminacjach pewnie wygrywając przed Mari Eide i Słowenką Vesną Fabian. By następnie, już w decydującym etapie rywalizacji, ponownie okazać się najlepszą. W finałowym biegu Falla wyprzedziła Vesnę Fabian ze Słowenii oraz Mari Eide. Czwarte miejsce zajęła Heidi Weng, piąta była kolejna reprezentantka Słowenii Anamarija Lampic, a finałową szóstkę zamknęła Silje Oeyre Slind.

 

Jestem bardzo zadowolona, że poszło tak dobrze - powiedziałą Falla telewizji NRK. - Teraz jadę do domu potrenować przed inauguracją Pucharu Świata w przyszłym tygodniu. Dzisiejszy bieg był dobrym przetarciem.

 

Marit Bjoergen oraz Ingvild Flugstad Oestberg dziś nie startowały.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET          DRABINKA          WYNIKI KOŃCOWE

 

Kwalifikacje mężczyzn wygrał Paal Golberg przed Johannesem Klaebo i Finn Haagen Kroghiem. Ci sami panowie znaleźli się na podium również w finale, ale w nieco innej kolejności. Wygrał Johannes Klaebo, drugi był Paal Golberg, a trzeci Finn Haagen Krogh. Miejsce czwarte zajął Emil Iversen, piąty był Kasper Stadaas, a szósty Even Northug.

 

Niesamowicie cool. - powiedział 20-latek, o którym komentatorzy NRK powiedzieli - Juniorska gwiazda dorosła. Johannes Høsflot Klæbo już w pierwszym roku jako senior odnajduje się w rywalizacji elity. - Natomiast główny bohater dnia dodał tylko, że chciałby znaleźć się w reprezentacji na Puchar Świata w Lillehammer.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN          DRABINKA          WYNIKI KOŃCOWE

 

źródło i foto: Geir Nilsen/langrenn.com

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl