Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OPA Cup w Goms: Justyna Kowalczyk trzecia na 10km klasykiem

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2016-12-17

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu na 10km stylem klasycznym rozgrywanym w ramach Pucharu OPA w szwajcarskim Goms. Wygrała Włoszka Caterina Ganz.

 

Nie było dominacji, jak przed tygodniem, ale wyrównana walka na całym dystansie. Tylko, że główną rywalką Kowalczyk zdawała się być Niemka Sofie Krehl. Ostatecznie Niemka zajęła drugie miejsce, a niespodziewanie najlepszy rezultat uzyskała Włoszka Caterina Ganz, atakująca z trzeciego miejsca.

 

W ostatecznym rozrachunku Polka straciła 7,8s do Włoszki i 5,2s do Niemki. Warto również dodać, że obie zawodniczki przed Justyną Kowalczyk oraz czwarta (strata do zwyciężczyni 33,3s) Pia Fink to rocznik 1995, a więc drugi rocznik seniora.

 

Czwarte, piąte i szóste miejsce dla Niemek, czwarta była wspomniana już Fia Pink, piąta Laura Gimmler i szósta Theresa Eichhorn,

 

Rywalizację wśród juniorek, które miały do pokonania 5km wygrała Antonia Frabel z Niemiec.

 

WYNIKI SENIOREK          WYNIKI JUNIOREK

 

Wśród mężczyzn wygrał Włoch Giandomenico Salvadori, drugi, sekundę wolniejszy, rezultat uzyskał Valentin Maettig z Niemiec, a trzecie miejsce zajął kolejny Włoch Maicol Rastelli (+2,3s)

 

Wśród juniorów na dystansie 10km triumfował Janosch Brugger z Niemiec.

 

WYNIKI SENIORÓW          WYNIKI JUNIORÓW

 

huk

 

Komentarze - 3

ziomek

Opublikowano: 2016-12-18 08:41:37

Szkoda że nie można zmagań naszej Justynki oglądać w TV

jerzyk

Opublikowano: 2016-12-18 12:10:17

chyba nie ma czego oglądać skoro dostaje od dziewczyn u23 :P

ziomek

Opublikowano: 2016-12-27 20:35:02

Dla mnie zawsze Justyna będzie mistrzynią. Nie ważne która teraz przybiega na metę. Emocji jakie towarzyszyły nam (mi na pewno) na Zimowych Igrzyskach w Vancouver w 2010 roku na 30 km nigdy nie da się zapomnieć.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl